Przejdź na stronę główną Interia.pl

Kociak kontra mamuśka

Nie zawsze warto prezentować się jako seksowna trzpiotka. Przekonaj się dlaczego.

Gdy kolejna randka zakończyła się zdawkowym: zdzwonimy się, do Iwony (33) dotarło, że coś musi robić źle. Kiedy przeczytała doniesienia amerykańskich naukowców, przejrzała wreszcie na oczy... Oni szukają matki!

Reklama

Zdaniem ekspertów, panowie podświadomie zawsze szukają partnerek, które w przyszłości poradziłyby sobie z wychowaniem dzieci. I to nawet, jeśli myśl o potomstwie raczej ich przeraża niż nęci. Jak zatem pokazać mu, że to możesz być właśnie ty?

Panuj nad emocjami.

Zachowanie zimnej krwi w trudnej sytuacji to dla niego znak, że poradzisz sobie też z innymi wyzwaniami. Nawet z opanowaniem niesfornej gromadki. On będzie wiedział, że będziesz dla niego wsparciem.

Staraj się wyczuwać jego emocje.

Jeśli zastanawiałaś się kiedyś, co łączy mężczyzn z dziećmi, to brak umiejętności werbalizowania emocji. Dlatego jeśli będziesz w stanie intuicyjnie reagować na jego zmieniające się humory, po pierwsze dasz mu do zrozumienia, że podobnie będziesz w stanie odczytywać potrzeby dziecka. Po drugie unikniesz nieporozumień w związku.

Nie strasz go planami macierzyńskimi.

Jednak mówienie, że bycie matką jest twoim celem, może go wystraszyć. Nie wyznaczaj żadnych terminów. Mów ogólnie o tym, jaką siłą jest rodzina, a jaką radością dzieci.

Na żywo 27/2011

Dowiedz się więcej na temat: macierzyństwo | dobór partnera

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje