Reklama

Reklama

Pan Młody to brzmi dumnie!

Bycie Panem Młodym zobowiązuje. W dniu ślubu chcąc nie chcąc jesteśmy oceniani przez zaproszonych gości, musimy być więc pewni siebie, a to właśnie idealny wygląd pomoże wywrzeć na wszystkich jak najlepsze wrażenie.


Reklama

Dobieranie fryzury dla Panny Młodej dwa miesiące przed ślubem już nas nie zdziwi. Próby makijażu, dodatków, biżuterii również. A co, gdyby padło hasło makijaż męski, regulacja brwi czy dobór odpowiedniej stylizacji włosów? Na pewno wielu z was od razu pomyślało, że to nie męskie.

Prawda jest jednak taka, że to właśnie mężczyźni zaczęli się pierwsi malować. Malowali ciało przed wyruszeniem na polowanie, wojnę czy przed ważnymi uroczystościami w swoim życiu. Dziś jest podobnie, jednak toczą oni inne boje, a polowanie odbywa się w innym celu, niż kiedyś. Od prehistorii do mniej więcej XIX wieku umalowany mężczyzna był kimś normalnym, a dbanie o siebie świadczyło o wysokim statusie społecznym. Wszystko zmieniło się za sprawą królowej Wiktorii, jednej z barwniejszych postaci historii Anglii. Sama królowa słynęła z bezpruderyjności, rozwiązłości i swawolnego życia. Zakazała natomiast mężczyznom i kobietom makijaży oraz obnoszenia się swawolnym strojem. Narzuciła na mężczyzn czarne garnitury i zapięła ich pod szyję, kobietom nakazała zaś noszenia się z godnością. Anglia była w tamtym okresie silnym oraz autonomicznym krajem, jednak nowy trend rozszedł się też szybko po reszcie Europy i został przyjęty z uznaniem.    

Makijaż męski

Mam nadzieję, że powyższy skrót historii pozwolił wam spojrzeć inaczej na hasło "makijaż męski". Makijaż męski to specyficzny rodzaj makijażu. Powinien być niewidoczny, naturalny, dobrze dobrany do cery. Ma na celu wygładzenie skóry, jej zmatowienie, zatuszowanie, np. podkrążonych oczu po nieprzespanej nocy, blizn. Może wywoływać efekt wyszczuplenia twarzy i pokreślenia jej walorów.

Łukasz Stępień: Jesteś ekspertką w sprawach makijażu,  więc nie mogłem sobie odmówić rozmowy z Tobą zwłaszcza w tematyce tak kontrowersyjnego tematu, jakim jest makijaż dla mężczyzn. Powiedź mi proszę, czy z Twojego doświadczenia wynika, że mężczyźni lubią sięgać po korektory, czy też nie? Czy w Polsce staje się to coraz bardziej popularne?  

Sylwia Rakowska: Tendencja jest wzrostowa. Coraz więcej chłopaków i mężczyzn dbających o siebie poprawiają swój wygląd, używając korektorów pod oczy i do całej twarzy, zakrywając sińce, wypryski i przebarwienia. Robią to już nie tylko przed wielkimi wyjściami, jak śluby czy czerwony dywan, ale także na co dzień. W dobie internetu bardzo często, nawet bez naszej wiedzy, zdjęcia, na których jesteśmy, są umieszczane na Facebook’u czy w innych portalach. Zdjęcia te nie są przecież retuszowane, a z delikatnym make-up’em mężczyźni wyglądają bez zarzutu. Sama pamiętam jak już kilkanaście lat temu malowałam brata na studniówkę. Miał wtedy cerę trądzikowa, mnóstwo czerwonych plam i wyprysków. Zdziwiłam się troszkę, kiedy przyszedł i poprosił o make-up. Użyłam kryjącego podkładu, korektora i pudru matującego. Efekt był spektakularny - idealna cera.  

Czy mężczyzna jest w stanie wykonać sam sobie prosty, ale dający efekt makijaż?  

- Oczywiście, że jest w stanie. Musi mieć tylko umiejętnie dobrane kosmetyki. Bardzo ważny jest kolor korektora i podkładu, aby po nałożeniu zlewały się z kolorem skóry. Umiejętnie dobrany podkład powinien być niewidoczny na twarzy. Często mężczyźni lubią używać bronzerów do twarzy. Muszą zwrócić uwagę na to, aby bronzer był matowy albo satynowy. Dużo bronzerów występuje z połyskującymi drobinkami, a tego powinni się wystrzegać. Jakie cechy powinien posiadać idealnie dobrany makijaż ślubny bądź wieczorowy? Znów powtórzę, że idealnie dobrany makijaż nie powinien być widoczny. W zależności od potrzeb, twarz pokryta lekkim, wodoodpornym podkładem, korektor rozświetlający pod oczami, puder matujący, lekko podkreślone bronzerem kości policzkowe, naturalnie wyregulowane brwi.  

Czy zarost lub broda nie wykluczają makijażu u mężczyzny?  

- Nie wykluczają. Trzeba tylko uważać i umiejętnie rozprowadzić korektor czy lekki podkład. Jeśli mamy kilkudniowy zarost, to skórę pod zarostem również możemy pomalować, używając podkładu z gatunku face and body, który ma bardzo lekką konsystencję i jest wodoodporny, albo kremem z gatunku BB. Uważać trzeba z pudrem matującym, żeby nie przesadzić z ilością i nie zapudrować włosów na twarzy na jasno. Przy zaroście z powodzeniem możemy używać bronzerów, podkreślając kości policzkowe. Ciemniejszy od skóry bronzer nie będzie widoczny na włoskach.  

Czy makijaż może odmłodzić mężczyznę?  

- Oczywiście, jeśli wyretuszujemy sińce pod oczami, przebarwienia i wypryski, a także leciutko się opalimy bronzerem twarz od razu będzie wyglądała bardziej świeżo, młodo i zdrowo.  

Brwi to bardzo ważny element męskiej twarzy. Co z nimi zrobić?  

- Brwi u mężczyzny świadczą o osobowości, są ważnym elementem wchodzącym w indywidualną urodę, nadają charakteru. Nie ulega wątpliwości, że oznaką męskości są wyraziste brwi, które podkreślają silną osobowość. Lecz gdy są zbyt jasne lub w niektórych miejscach włoski są bardzo rzadkie, możemy skorygować ich wygląd za pomocą brązowego lub szarego ołówka. Pamiętajmy, nigdy czarnego! Zawsze poradźmy się specjalisty, może się okazać, że nic z nimi nie musimy robić. Jeżeli mamy przypadłość posiadania jednej brwi, czyli włosy rosnące nad nosem łączą obydwie brwi, nie powinniśmy ich rozdzielać. Za granicą tego typu brew jest traktowana jako atut. A jeżeli już bardzo nam przeszkadza, możemy lekko wyregulować włosy po środku. Pamiętajmy, że to oznaka naszego charakteru.    

----

Sylwia Rakowska - pasję do makijażu odkryła studiując grafikę, malarstwo i fotografię na Gdańskiej ASP. Szybko zdobyła uznanie i zaczęła realizować się przy sesjach reklamowych i edytorialowych. Miłośc do mody i makijażu zawiodła ja w 2003 roku do Nowego Jorku. Jej pracę można oglądać na  łamach takich magazynów jak: Vogue, Marie-Claire, Elle,Bazaar, Zink, Vestal and Lucire magazines. Również lista pokazów znanych marek, przy których miała okazję pracowac nie ma końca. To m.in.: DKNY, Custo Barcelona, Celine, Sonia Rykiel, Oscar de la Renta, Marc by Marc Jacobs.  

Dowiedz się więcej na temat: ślub | stylista

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje