Przejdź na stronę główną Interia.pl

7 grzechów pierwszej randki

7. Pisanie scenariuszy

Podstawowy błąd, jaki popełniają kobiety na pierwszych randkach, to ich wygórowane oczekiwania. Naoglądałyśmy się komedii romantycznych więc często liczymy na spotkanie rodem z kina - on przyniesie naręcze kwiatów, zabierze do najlepszej restauracji w mieście, a potem pocałuje na szczycie wysokiej wieży. Po drodze oczywiście wydarzy się szereg nieoczekiwanych i jakże romantycznych zdarzeń (może spadnie ciepły deszcz?). Zejdź na ziemię i nastaw się jedynie na miłe spotkanie i zabawną rozmowę. Jeśli poczujesz się przy nim swobodnie - to najważniejsze.

6. Niestosowna stylizacja

Reklama

Przychodzisz odstawiona jak choinka na Boże Narodzenie, a on jest w luźnym T-shircie i jeansach? Nic dziwnego, w końcu umówiliście się na piwo i do kina. Daruj sobie głębokie dekolty i miniówki w stylu Natalii Siwiec. Nie musisz się jednak zapinać pod samą szyję i udawać zakonnicy, ale znajdź złoty środek. Z drugiej strony - nie pokazuj się na randce w tłustych włosach, rozciągniętym dresie i z odrapanym lakierem na paznokciach.

5. Gorzkie żale

Opowiadanie o tym, jak bardzo ci ciężko żyć w samotności, jak każda niedziela jest dla ciebie udręką, bo spędzasz ją sama, jak ze łzami w oczach patrzysz na zakochane przyjaciółki i nie możesz już chodzić na ich śluby ani cieszyć się z tego, że spodziewają się dzieci - to fatalna autoprezentacja. Jak ognia unikaj też mówienia o trudnych rozstaniach i byłym chłopaku, który złamał ci serce. Skup się na tu i teraz.

4. Narzekactwo

Twój szef to kretyn, za mało ci płaci, w Polsce wszystko jest do kitu, rząd się do niczego nie nadaje, zima trwa za długo, a ten facet przy stoliku obok to chyba jakiś idiota, bo jest podobny do twojego byłego... Możliwe, ale pod żadnym pozorem nie mów tego swojemu towarzyszowi! Jeśli będziesz tylko narzekać, marudzić i krytykować, on zobaczy w tobie kobietę ze zdjęcia obok. Serio o to ci chodzi?

3. Materializm

Randka to nie rozmowa o pracę. Nie pytaj go o to, ile zarabia, kiedy dostał premię, jakie studia i z jakimi ocenami skończył, czy bogaci są jego rodzicie i ile metrów kwadratowych ma jego mieszkanie. No chyba, że szukasz bogatego męża, który będzie traktował cię nie jak partnerkę, ale swoje trofeum. Wtedy - proszę bardzo.

2. Nachalność femme fatale

Pamiętaj to mężczyźni są łowcami - my mamy się tylko dać złowić. Nie inicjuj więc pocałunków ani nie smyraj go ukradkiem pod stołem. To działa tylko na filmach. W życiu prędzej go spłoszysz, niż zachęcisz.

1. Seks na zakończenie

Jeśli pierwszą randkę zakończycie w łóżku, prawdopodobnie zakończy się także wasza znajomość i więcej go nie zobaczysz. Tak wiemy, to niesprawiedliwe, że po takiej akcji o facecie nikt nie pomyśli źle, a kobieta dostanie etykietkę "łatwej", ale taki jest świat i trzeba się dostosować. No, chyba że uznasz, że on i tak nie nadaje się na twojego faceta, ale bardzo ci się podoba. Wówczas - co ci szkodzi?

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje