Reklama

Reklama

Przejdź na stronę główną Interia.pl

Tego o seksie nie wiedziałyście. To błąd!

Oto kilka ciekawych faktów dotyczących kobiecej seksualności, o których nie miałyście pojęcia. Gwarantujemy!

1. Kobiety częściej myślą o seksie i częściej chcą go uprawiać niż myślą mężczyźni

Pomysł, że mężczyźni są jedynymi, którzy myślą o seksie przez cały dzień, jest bardziej stereotypowy niż fakty. Ostatnie badania przeprowadzone w Stanach Zjednoczonych (Kindara Fertility & Ovulation) pokazują, że aż 53 proc. kobiet nie uprawiało seksu tak często, jakby sobie tego życzyło. Prawie trzy czwarte respondentek życzyłoby sobie seksu przynajmniej trzy razy w tygodniu.  Badane myślały też o akcie seksualnym znacznie częściej niż je o to podejrzewano, tzn. trzy razy dziennie...

2. Kobieca seksualność jest znacznie bardziej elastyczna

Reklama

W 2015 roku w Journal of Personality and Social Psychology opublikowane zostały badania, które wskazywały, że kobieca seksualność nie jest tak do końca jednoznaczna. Oznacza to, że częściej zdarza nam się wchodzić w relacje homo czy biseksualne i przychodzi nam to dużo bardziej naturalnie.

Badania te nie generalizują, aczkolwiek odzwierciedlają wyniki wcześniejszych badań, które sugerowały, że kobiety zwyczajnie musiały w swojej ewolucyjnej przeszłości być bardziej elastyczne niż mężczyźni, gdyż częściej zmuszane były by się dostosowywać, żyjąc w małżeństwach poligynicznych. Ta elastyczność zmniejszała konflikty i napięcia wśród żon żyjących z jednym mężczyzną. Jak widać, miała też inne konsekwencje...

3. Podczas okresu seks też jest przyjemny

Coraz więcej osób, zarówno kobiet jak i mężczyzn, przyznaje się do tego, że seks podczas okresu sprawia im przyjemność. Ba, często nawet dużo większą niż w pozostałych dniach cyklu. Wszystko przez to, że w czasie okresu ciało kobiety jest bardziej wrażliwe na dotyk, a pochwa jest wówczas bardzo wilgotna.

Wiele kobiet, o ile nie przeżywa dużego bólu związanego z menstruacją, silniej i szybciej się podnieca w tym czasie. Kobiece ciało zasadniczo przygotowuje się wtedy do reprodukcji, w związku z czym panie mogą czuć się wtedy, mimo wszystko, bardziej seksualnie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje