Reklama

Reklama

Przejdź na stronę główną Interia.pl

Silver influencerzy: To oni podbijają internet


Nie tylko gwiazdy

Reklama

Silver influencerzy nie są seniorami, którzy tylko siedzą całymi dniami przed telewizorem. Oni mają w sobie "to coś", ten "błysk w oku". Niektórzy z nich promują modę w wydaniu premium (Ireneusz Korzeniewski, Jan Adamski).

Pojawiają się jednak również bardziej nieoczywiste postaci. W Polsce jest to na przykład 80-letnia DJ Wika, która dzieli się z ludźmi w każdym wieku swoją pasją do muzyki. Została ona okrzyknięta najstarszą DJ-ką w Polsce. 

Jednymi z najbardziej rozpoznawalnych zagranicznych silver influencerów stało się z kolei bardzo charakterystyczne wizualnie małżeństwo z Chin. 

"Bon Pon", (bo tak się określają), stali się popularni, dzięki wspólnej pasji do mody.

Dzielą się z fanami zdjęciami w niecodziennych, dopasowanych do siebie stylizacjach, które już na pierwszy rzut oka sugerują, że seniorzy są ze sobą związani. 

Skąd takie zjawisko?

Dawniej znaczna większość seniorów trzymała się z daleka od nowinek technologicznych. Wielu z nich nie potrafiło nawet poradzić sobie z podstawową obsługą komputera czy telefonu komórkowego.

Influencerzy to grupa aktywnych i popularnych w mediach społecznościowych ludzi, którzy w znacznym stopniu wpływają na opinię publiczną. 

Kreują nowe trendy, bo wiele osób liczy się z ich zdaniem. Ich obecność w sieci jest śledzona przez szerokie grono fanów, którzy interesują się ich życiem. 

Choć do tej pory mówiąc: "influencer" myśleliśmy najczęściej o nastolatkach i młodych dorosłych, niebawem się to zmieni. Ci, którym się wydawało, że Internet to miejsce głównie dla młodych ludzi, są w błędzie. Okazuje się, że starsi ludzie całkiem niezłe radzą sobie w cyfrowym świecie. 

Nie tylko potrafią obsługiwać komputer, smartphone i tablet, ale ich konta na Instagramie śledzą tysiące osób. Niejeden z silver influencerów już teraz jest bardziej popularny w sieci od swoich młodszych kolegów. 

Dowiedz się więcej na temat: technologie | seniorzy | nowoczesność | trendy | Instagram | hobby

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje