Reklama

Reklama

Silver influencerzy: To oni podbijają internet

Okazuje się, że instagram to nie miejsce przeznaczone wyłącznie dla młodych ludzi. Populacja seniorów w mediach społecznościowych stale rośnie. Niektórzy z nich w bardzo szybkim tempie zyskują coraz większą popularność, dzięki czemu zaczynają wyznaczać w Internecie nowe trendy. Kim właściwie są silver influencerzy i czy mają szansę, aby podbić media społecznościowe?

Silver influencerzy to stale powiększająca się grupa seniorów (głównie tych po 60-tym roku życia), wyróżniająca się spośród równolatków tym, że aktywnie udzielają się mediach społecznościowych.  

Z fanami na Instagramie oraz innych popularnych serwisach, dzielą się swoimi pasjami i życiem codziennym. Są one najróżniejsze. Od zamiłowania do mody i wizażu lub szeroko rozumianej sztuki (np. muzyka, aktorstwo, malarstwo) po gotowanie i ogrodnictwo. 

Reklama

"Silverzy" zyskują szerokie grono zwolenników i zaczynają wyznaczać nowe lifestylowe trendy. Przełamują krzywdzący stereotyp seniora, który nie potrafi nawet włączyć komputera.

Kim są?

Niektórzy są dobrze znanymi postaciami polskiego show-biznesu, które chcą utrzymywać stały kontakt z fanami, docierać do nowych odbiorców za pomocą mediów społecznościowych lub po prostu pokazać swoje inne, bardziej "ludzkie" oblicze. 

Wśród polskich "silverów", którzy byli już wcześniej  sławni, szczególną aktywnością wyróżniają się chociażby Maria Winiarska czy Katarzyna Dowbor. 

Profil na Instagramie ma również matka znanego fotografa Marcina Tyszki. Konto pani Miry zyskuje w mediach społecznościowych coraz większą popularność. Śledzi go już niemal 10 tysięcy osób. Mama jurora programu "Top Model" zaskarbiła sobie sympatię fanów dzięki zabawnym historiom, które opisuje na Instagramie. Jej obserwatorzy mogą śledzić zwariowane podróże mamy i syna, czytać o tym, co sądzi o nowych projektach swojej pociechy, czy pocieszać ją, gdy narzeka na swego, jej zdaniem, mniej rozrywkowego męża. Wszystko opatrzone hashtagiem #rozkminkimirki. Być może matka niebawem stanie się bardziej znana niż jej syn?

Instagram umożliwia znanym ludziom pokazanie się z trochę innej strony niż ta, którą prezentują na szklanym ekranie. Widzimy, że ich życie jest w gruncie rzeczy podobne do naszego.

Nie tylko Instagram

Gwiazdy coraz częściej zaznaczają swoją aktywność w mediach społecznościowych. Nie tylko na Instagramie. 

Videoblog Cezarego Pazury, w którym popularny aktor dzieli się ciekawostkami ze swojego życia zawodowego i osobistego, cieszy się ogromną popularnością.  Wygląda więc na to, że znane osoby znalazły nowy sposób na dotarcie do młodego użytkownika. Jak widać skuteczny. 

Dowiedz się więcej na temat: technologie | seniorzy | nowoczesność | trendy | Instagram | hobby

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje