Reklama

Reklama

Przejdź na stronę główną Interia.pl

Rozmowne ręce

Drobne gesty jakie wykonujemy są dla wtajemniczonych znacznie bardziej wymowne niż wypowiadane słowa. Warto znać wymowę ciała, łatwiej bowiem rozszyfrować intencje rozmówcy i samemu ukryć to, czego nie chcemy ujawniać.

Trzymanie rąk w kieszeniach


To oznaka skrytości. Osoba taka - choć energiczna i posiadająca zdolności przywódcze - unika zbyt bliskich kontaktów osobistych. Gdy jednak z kimś się przyjaźni to na dobre i na złe. W życiu codziennym precyzyjnie określa swoje plany i konsekwentnie dąży do ich realizacji.

Reklama

Krzyżowanie rąk na piersi

Jest gestem obronnym, sugerującym zamykanie się i wycofywanie. Osoby często je wykonujące są na ogół nieśmiałe. Unikają odpowiedzialnych zadań, nie potrafią samodzielnie podejmować ważnych decyzji. Każdą przeszkodę w realizacji swych planów traktują jak katastrofę.

Ręce luźno opuszczone wzdłuż ciała

To oznaka spokojnego i stabilnego charakteru. Człowiek, trzymający ręce w tej pozycji zna swe wady i zalety. Potrafi jedne i drugie wykorzystać. Jest życzliwy i przyjazny ludziom, gdy jednak na czymś mu zależy, bezpardonowo postawi na swoim. Nigdy jednak nie ucieka się do nieczystych zagrywek. Ceni uczciwość i solidność.

Wspieranie rąk na biodrach

Jest ulubionym gestem osoby lubiącej zwracać na siebie uwagę nawet w sytuacjach, gdy rozsądniej byłoby pozostać w cieniu. Ma ona również tendencje do przeceniania własnych możliwości i osiągnięć.

Trzymanie rąk za plecami

Jeśli jedna dłoń spoczywa na drugiej, rozmówca jest osobą stanowczą, zdecydowaną, wymagającą posłuchu. Jeśli otoczenie go ignoruje wpada w złość. Jego pewność siebie bywa niekiedy irytująca. Jeżeli palce obu dłoni są splecione, sugeruje to kłopoty natury emocjonalnej.

Zaciskanie jednej z dłoni w pięść ujawnia, że dana osoba ma wybuchowy charakter i nawet na niewinną zaczepkę może zareagować agresją. Zdobycie jej zaufania, to trudna sztuka.

Zamykanie w jednej dłoni palca wskazującego uznawane jest za oznakę chwiejnego charakteru. Osoby często wykonujące ten gest nie wierzą w siebie i łatwo ulegają załamaniom.

Dowiedz się więcej na temat: ręce

Reklama

Reklama

Reklama