Reklama

Reklama

Przejdź na stronę główną Interia.pl

Randka z mężem

Nieważne, jak długo jesteście już razem ze sobą. Jeśli się postaracie, każdy następny wspólny dzień może być cudowny.

Naukowcy z Uniwersytetu w Princeton spytali mężczyzn, jak często okazują uczucia partnerkom. Aż 65 proc. wyznało, że robi to raz na kilka miesięcy. 33 proc. z nich daje kwiaty i mówi miłe słowa częściej niż raz w miesiącu, a tylko 12 proc. panów jest czułych częściej niż raz w tygodniu.

Reklama

Podsycaj uczucie

Wiele zależy od ciebie. Nie zgadzaj się na letniość uczuć. Dzień przed rocznicą ślubu powiedz: "Jutro nasze święto, może pójdziemy na kolację? A może, dla odmiany, zostaniemy w domu, a Ty zrobisz pyszną kolację? W każdym razie pamiętaj o tym".

Doceń jego obecność

Codzienność, zmęczenie; to sprawia, że zapominasz o szczęściu, jakie jest twoim udziałem. Przecież masz obok siebie mężczyznę swojego życia. Spójrz na niego uważnie - na jego dłonie, twarz, sylwetkę. Ciesz się jego widokiem.

Na fali wspomnień

Wyciągnij album ze zdjęciami sprzed lat i powiedz: "Zobacz, jacy byliśmy szczęśliwi nad morzem, pamiętasz?". Po takim wstępie pewnie chętnie powspomina czasy, gdy Wasza miłość rozkwitała.

Bądź tajemnicza

Opowiedz mu o czymś, o czym nigdy nie wiedział (np. o twoim pierwszym pocałunku), wspomnij o dawnych pasjach i marzeniach. Jeśli nie jest chorobliwie zazdrosny, powiedz mu o koledze z pracy, który zaprasza cię na kawę, ale Ty odmawiasz. Może odrobina zazdrości doda pikanterii waszemu związkowi...

Bądź blisko

Słuchaj, gdy on opowiada o swoich sprawach. Nie udzielaj rad, jeśli o to nie prosi, tylko uważnie wysłuchuj. Nie szczędź mu pochwał dotyczących jego pracy. Dla mężczyzn to ważna sfera życia i czują się wspaniale, jeśli to właśnie się docenia.

Dowiedz się więcej na temat: małżeństwa | miłość | randka

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje