Reklama

Reklama

Nietypowe święta, które obchodzimy w czerwcu

W czerwcu obchodzimy sporo różnych świąt. Warto pamiętać o tym, że w tym miesiącu można w wyjątkowy sposób obchodzić nie tylko Dzień Dziecka oraz Dzień Ojca. Oto kilka nietypowych świąt, które znaleźliśmy dla was w kalendarzu. Zobaczcie, dlaczego dobrze jest pamiętać o Dniu Oceanów i o Dniu Motyla Kapustnika!

Dzień Jojo

W czerwcu nie zabraknie ciekawych świąt, które mogą stanowić dla nas inspirację do tego, jak spędzić wolny czas. 6 czerwca obchodzimy dzień jojo. 

Warto zmienić myślenie o jojo jako o dziecinnej zabawce, bowiem to nie jest jedynie rozrywka dla maluchów. W niektórych krajach, w tym również w Polsce, traktuje się je jako dyscyplinę, w której śmiałkowie mogą ze sobą rywalizować. 

W zawodach biorą udział ludzie w różnym wieku, udowadniając, że triki z udziałem tego pozornie niewinnie wyglądającego przedmiotu, mogą robić niesamowite wrażenie. 

Reklama

Podczas polskich mistrzostwo jojo, uczestnicy mają okazję sprawdzić się w aż sześciu kategoriach, a są to: freestyle, junior freestyle, x-division, ladder, duddha sleeper contest i yoyo battle, jednak mistrz polski jojo jest wyłaniany na podstawie pierwszej z wcześniej wymienionych. 

W naszym kraju organizuje się również zimowe mistrzostwa Polski, w których można zobaczyć nie tylko polskich, ale również zagranicznych uczestników, którzy są jednymi z najlepszych na świecie. 

Dzień Oceanów

8 czerwca 2021 roku obchodzimy Dzień Oceanów. To ważne święto ONZ oficjalnie ustanowiło w 2009 roku. 

Woda stanowi aż 70 procent powierzchni Ziemi, jednak my, ludzie, często o tym zapominamy, przez co duża część środowiska morskiego jest zanieczyszczona. 

Nie tylko w tym dniu i podczas wakacji, ale na co dzień, warto zatem pamiętać o tym, aby starać się nie dokładać swojej "cegiełki" do stale pogłębiającego się problemu. Nie śmiećmy zatem na plażach i unikajmy kupowania plastikowych produktów. 

Liczby nie kłamią. Statystyki pokazują, że do mórz i oceanów trafia co roku aż około 10 milionów ton plastików, a jednym z miejsc, w których sytuacja wygląda naprawdę dramatycznie jest tzw. śmieciowa wyspa, czyli Great Pacific Garbage Patch. To istne morskie wysypisko śmieci. 

Jakie nietypowe święta obchodzimy w drugiej połowie czerwca? Odpowiedź znajdziecie na kolejnej stronie >>>

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje