Reklama

Reklama

Kobieta nie jedną ma twarz (kobieta w wielu wydaniach)

Współczesna kobieta zupełnie różni się od tej, znanej nam jeszcze 30 lat temu. Dziś, może, a nawet powinna, realizować się na wielu polach, dyktować warunki i czuć się panią własnego losu. W jej życiu liczy się nie tylko rodzina, ale również kariera, pasja i rozwój. W jednej chwili z poważnej bizneswoman może zmienić się w dziką wojowniczkę.

Już dawno minęły czasy, gdy kobiety zostawały w domu poświęcając się wyłącznie wychowaniu dzieci. Dziś panie na równi stawiają życie rodzinne i karierę zawodową. Są niezależne i zrobią wszystko, by zrealizować swoje marzenia. Czym charakteryzuje się kobiecość w XXI wieku?

Bądź gotowa do działania!

Reklama

Współczesna kobieta niemal zawsze jest przygotowana na wszystkie okoliczności. Wystarczy chwila, by zrzucić biurowy outfit, wsiąść w samochód i ruszyć w teren. Nie ważne, czy chodzi o wyjazd na weekend do lasu, zakupy w miejskiej dżungli, czy po prostu rodzinną wycieczkę. Współczesna kobieta w każdej chwili jest gotowa, by działać i realizować swoje marzenia. Choć w ciągu dnia pnie się po szczeblach kariery, wieczorami poświęca się swojemu hobby, jednocześnie dbając o to, by rodzinie niczego nie brakowało. Zawsze można liczyć, że znajdzie rozwiązanie w podbramkowej sytuacji.

Oczywiście współczesna kobieta nie musi mieć całego dnia wypełnionego po brzegi. Najważniejsze, by była otwarta na nowe propozycje i wyzwania. Pamiętaj, nie daj się zamknąć i zaszufladkować! Otwórz umysł i zastanów się, co lubisz robić. Nie daj sobie wmówić, że na coś jesteś zbyt stara lub zbyt młoda. Daj się ponieść i bądź gotowa do działania!

Pokaż siebie!

Czasy, gdy rzeczywistość była szara, a wszyscy ubrani jak od sztancy mamy, szczęśliwie, za sobą. Teraz każdy może stworzyć swój indywidualny styl. Jak współczesna kobieta może wyrazić siebie? Choćby przez to co ją otacza. Kubek na gorącą kawę dopełni jej wizerunku profesjonalnej bizneswoman, podobnie jak smartfon wraz z naładowanym power bankiem. Samochód z pojemnym bagażnikiem, do którego zmieszczą się wszystkie zakupy, a także bagaże na rodzinną wycieczkę czy babski wypad za miasto to także nieodłączny atrybut współczesnej kobiety.

Kobieta XXI wieku inwestuje w wielofunkcyjne "gadżety", które sprawdzą się w różnych sytuacjach - szpilki, których kolor można zmieniać za pomocą aplikacji, buty z odpinanymi obcasami i torebkę, która pasuje zarówno na zakupy, jak i do biura.  Chętnie sięga po stylowy zegarek lub smartwatch, dzięki któremu będzie miała kontrolę nad swoim czasem. Dzięki takim gadżetom kobieta może czuć się pewnie i profesjonalnie niemal w każdej chwili.

Nie chodzi o to, byś stała się "gadżeciarką", która wszystkie pieniądze wydaje na pomysłowe drobiazgi, ale o to byś wybierała te, które pozwolą ci wyrazić swój styl w różnych okolicznościach. Twoje akcesoria powinny być tak wielozadaniowe jak ty.

Podkreśl piękno

Mimo iż zmieniły się realia, niektóre wymagania względem kobiet pozostały bez zmian. Panie wciąż traktowane są jako płeć piękna, dlatego by zachować swoją pozycję, muszą dbać o swój wygląd.

Co lepsze, zupełnie nie przeszkadza im to w ich stylu życia. Każda z nich jest piękna, zadbana, zna swoją wartość i wie na co ją stać. Po wyjściu z biura mogą szybko zmyć makijaż, wyjść na siłownię, a wieczór spędzić z dzieciakami. Ruch pomaga im nie tylko wyluzować się po całym dniu w pracy, ale także utrzymać formę. I nie tracą przy tym ani trochę swojej delikatności i kobiecości.

Pamiętaj, że nie możesz stać się zakładniczką mody na "bycie pięknym", ale choćby dla higieny psychicznej i relaksu, pozwól sobie na chwile dla urody. Może to być wyjście na fitness, maseczka nałożona w domu czy wizyta u kosmetyczki.

Bałagan tylko w torebce

Życie współczesnej damy jest uporządkowane od A do Z. Miejsce na bałagan jest wyłącznie w torebce, w głowie wszystkie plany są idealnie poukładane. Dzięki temu kobieta jest w stanie znaleźć czas na wszystko.

Poranny jogging, wyjście do pracy, zabawa z dziećmi, chwila dla hobby, wyjście do kosmetyczki i spotkanie z koleżankami. Choć wydaje się to nieprawdopodobne, dobra organizacja sprawia, że dzień ich staje się dłuższy.

Pozwól sobie na egoizm!

Współczesna kobieta wie, że potrzebuje chwili dla siebie. Psychologowie od dawna alarmują, by nie rezygnować ze zdrowego egoizmu. Na czym on polega? Według autora określenia "zdrowy egoizm" Josefa Kirschnera, to uświadomienie sobie i przyznanie sobie prawa do własnych potrzeb oraz dbania o nie bez poczucia winy. Właśnie dlatego "dzisiejsza" kobieta pozwala sobie na "wychodne" z przyjaciółkami lub samodzielne wypady. "Babskie" wieczory są dla niej formą terapii, rozrywki czy domowego SPA. Coraz większą popularnością cieszą się "koła gospodyń miejskich", czyli miejsca, w których kobiety mogą spotkać się podzielić swoim doświadczeniem lub nauczyć nowych rzeczy - współczesna kobieta dobrze wie, gdzie je znaleźć. Prawie każde SPA oferuje atrakcyjne pakiety zabiegów dla grup przyjaciółek, z których korzysta coraz więcej  nowoczesnych Polek.

Nowoczesna dziewczyna, bez względu na to, czy ma 20 czy 50 lat, potrafi powiedzieć sobie "potrzebuję przerwy", dużo pracuje, rodzinie oddaje całe swoje serce, ale nie zaharowuje się na śmierć, by być nieszczęśliwą "męczennicą". Zdaje sobie sprawę, że jeśli ona jest szczęśliwa i ma w sobie wewnętrzną równowagę, to i jej dzieci, partner i współpracownicy będą czuć się z nią dobrze.

Nie daj sobie wmówić, że myślenie o sobie jest złe. Masz prawo do odrobiny egoizmu i wyrażania własnego zdania.

Rozwijaj się

Wszystko dookoła bardzo szybko się zmienia. Współczesna kobieta nie tylko chce nadążać za tymi przemianami, ale i nadawać im tempa. Właśnie dlatego cały czas się uczy. Dodatkowe kursy czy studia podyplomowe to jej chleb powszedni. Współczesna kobieta nie boi się wyzwań, uwielbia poszerzać swoje horyzonty. Wiedzę traktuje jako inwestycje w siebie i w przyszłość najbliższych. Lubi czuć się kompetentna i nie boi się przyznać do swoich umiejętności.

Chcesz nauczyć się grać na skrzypcach? Marzysz o tym, by poznać tajniki programowania lub francuskich wypieków? Zrób to! Ciągły rozwój to gimnastyka dla mózgu. Neurolodzy uważają, że może ochronić przed poważnymi chorobami, na przykład Alzheimerem.

Bądź sobą!

Co jednak przede wszystkim cechuje kobiecość w XXI wieku? Indywidualizm. To dzięki niemu panie mogą realizować swoje marzenia, piąć się po szczeblach kariery, a także spełniać się jako matki.

Współczesna kobieta po prostu jest sobą i nie zważa na to, co sądzą o niej inni. Nikt nie odważy się  już powiedzieć o niej "słaba płeć". Kobieta w XXI wieku stoi na równi z mężczyzną i może być całkowicie od niego niezależna.

Advertisement
materiały prasowe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje