Reklama

Reklama

Jesteś nieśmiała? I tak możesz osiągnąć sukces!

Dostałaś propozycję awansu, ale chyba jej nie przyjmiesz. Wyższe stanowisko wiąże się bowiem z koniecznością występowania na forum grupy. A ty wiesz, że temu nie podołasz, bo jesteś za bardzo nieśmiała.

Nieśmiałość jest cechą charakteru, dlatego niełatwo ją zmienić. Można jednak nauczyć się z nią żyć, a nawet wykorzystywać jej dobre strony.

Zalety i wady nieśmiałości

Reklama

Osoby nieśmiałe są zazwyczaj bardziej wrażliwe na otoczenie, a szczególnie na uczucia innych. Z reguły są też mniej konfliktowe. To ważne cechy w kontaktach z ludźmi, przydatne zwłaszcza w relacjach zawodowych.

Zwracając uwagę na potrzeby i uczucia współpracowników, stworzysz atmosferę zrozumienia, ułatwiającą komunikację i współdziałanie w zespole. Dzięki temu możecie osiągnąć znacznie lepsze efekty niż grupa, na czele której stoi pewny siebie, przebojowy lider. 

Niestety, nieśmiałość ma też istotną wadę: osoby nią obdarzone często uważają siebie za mniej uzdolnione i kompetentne niż odważniejsi konkurenci. Rezygnują więc z wielu okazji do pokazania swoich mocnych stron, bo nie wierzą, że je mają. 

To duży błąd! Twoje umiejętności nie są mniejsze niż innych osób. W zupełności pozwalają ci na podejmowanie coraz trudniejszych zadań i odpowiedzialnych stanowisk. Kiedy w to uwierzysz, problemem pozostaną tylko publiczne wystąpienia...  


Dowiedz się więcej na temat: relacje | praca | sposób na nieśmiałość | nieśmiałość

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje