Reklama

Reklama

Przejdź na stronę główną Interia.pl

Jak znaleźć miłość i nie dać się oszukać?

Zakochać się można w każdym wieku. Po czterdziestce, pięćdziesiątce czy sześćdziesiątce również. Ale nie warto czekać, aż przybędzie książę na białym koniu, tylko wziąć sprawy w swoje ręce. Kto szuka, ten znajduje. Tylko gdzie szukać?

Wieczne singielki, rozwódki, a może bogate bizneswomen, które wcześniej nie miały czasu na zakładanie rodzin? Kim są dojrzałe kobiety, które szukają miłości?

Reklama

Joanna Godecka: - To osoby z bardzo różnych środowisk, z różnym wykształceniem, z miast dużych i małych. To, co je łączy, to bagaż życiowych doświadczeń.

Katarzyna Kucewicz: - Większość samotnych ludzi pragnie miłości, ale jest też spora grupa, która się zarzeka, że jej nie szuka, choć szuka. Kobiety 40+ często źle czują się w roli aktywnej poszukiwaczki. Nawet jeśli zdecydują się na rejs promem do Szwecji dla singli, bo są takie, to wolą udawać, że pojechały podziwiać piękne widoki. Raz byłam zatrudniona podczas takiej wyprawy i poznałam grupę kobiet, które nie przyszły na imprezę, mimo że było na niej mnóstwo mężczyzn. Nawet nie zajrzały do środka. Kiedy zapytałam dlaczego, usłyszałam: "Bo to głupio, od razu będzie wiadomo, że kogoś szukam. Lepiej pochodzę sobie po sklepie wolnocłowym". Punktem odniesienia dla wielu moich pacjentek są celebryci, a tam rzadko kto przyznaje się do tego, że jest samotny. To daje poczucie, że ludzie sukcesu nie są singlami, mają powodzenie wszędzie: i w pracy, i w miłości.

 Monika Mularska-Kucharek: - Kiedy rozmawiam z kobietami, które co prawda przyznają, że czują się samotne, ale nie mają zamiaru nic z tym zrobić, uciekam się do pewnego sprawdzonego sposobu. Mówię wtedy: "Czyli mam rozumieć, że usiądzie sobie pani wygodnie w fotelu
 w swoim mieszkaniu i zaczeka, aż pewnego dnia jakiś pan zapuka do drzwi i powie, że to właśnie pani od dawna szukał?". Wtedy na twarzy pojawia się zakłopotanie i pada odpowiedź: "No nie, rzeczywiście...". I zaczynamy rozmowę o tym, co można zrobić.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje