Reklama

Reklama

Przejdź na stronę główną Interia.pl

Jak oni manipulują

Nie tylko kobiety potrafią sprytnie manipulować. Przekonaj się, jak robią to panowie. I dlaczego.

Powody, dla których mężczyźni potrafią mijać się z prawdą

Gdy chcą, żebyś ich podziwiała... "Biorę udział w ważnym projekcie" - to zdaniem psychologów częsta wymówka tych panów, którzy nie czują się pewni siebie. Dlatego zdarza im się przedstawiać swoją pozycję w pracy jako ważniejszą niż jest w istocie. To ma sprawić, że będziesz patrzyła na niego jak na bohatera. 

Reklama

Gdy mają coś na sumieniu... Jeśli ukochanemu zdarzy się gafa, ma dwa wyjścia. Może cię przeprosić lub załagodzić konflikt. Często wybierają to drugie wyjście, bo nie muszą wówczas przyznać się do błędu. Na specjalnych kursach uwodzenia kobiet radzą, by w takich sytuacjach uciec się do komplementu. "Właśnie przypomniałem sobie, że masz na karku taki słodki pieprzyk" - gdy usłyszysz podobne słowa, wiedz, że on chce zatrzeć złe wrażenie.

Gdy chcą cię do czegoś przekonać... "Wiesz, że najważniejsze jest dla mnie twoje zdanie..." - jeśli po takim wstępie pojawi się słowo "ale", wzmóż czujność. Twój partner właśnie rozpoczyna... negocjacje! Zamiast bawić się w takie podchody, zaproponuj, żeby powiedział wprost, na czym mu zależy. 

Gdy chcą odsunąć od siebie odpowiedzialność... "Gdybyś tak pysznie nie gotowała, miałbym muskulaturę Herkulesa" - tak usprawiedliwiają się ci panowie, którzy często są po prostu leniwymi łakomczuchami. Ten schemat może dotyczyć nie tylko wagi. "Nie zrobiłem kariery, bo inni mają znajomości", "Nie pomogłem ci w sprzątaniu, bo akurat zadzwonił do mnie kolega": jeśli często słyszysz takie tłumaczenia, powinnaś wiedzieć, że twój ukochany jest mistrzem zrzucania odpowiedzialności na innych.

Dowiedz się więcej na temat: manipulacja | związek | miłosne negocjacje

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje