Reklama

Reklama

Przejdź na stronę główną Interia.pl

Gdy teściowa znów się obrazi

Ma żal, że zapomniałaś złożyć jej życzenia? Załatw to szybko, aby nie dawać pretekstu do kolejnych pretensji.

Im szybciej, tym lepiej

Spróbuj to załatwić jak najprościej, nawet jeśli nie masz na to ochoty. Bez wymówek, kłamstw i pośredników. Przeproś ją i przyznaj, że nie pamiętałaś o tym w natłoku innych zajęć i jest ci przykro. Skontaktuj się z nią, nawet gdy jest po terminie. Lepiej późno niż wcale. Nie odbiera telefonu? Zadzwoń znowu i odwiedź z kwiatami. Nie rezygnuj szybko, bo przecież jest od ciebie dużo starsza. Spróbuj wkraść się w jej łaski. Upiecz ciasto, ugotuj jej ulubione danie, kup coś ładnego, a wreszcie odpuści.

Czas robi swoje

Reklama

Starsze osoby, które nie mają zbyt wielu zajęć, często nadmiernie przeżywają nawet błahe sprawy. Daj jej więc czas, aby je "przetrawiła". Bądź też wyrozumiała i postaraj się wszystko nadrobić przy najbliższej okazji.

W granicach rozsądku

Ale nie rób tego za wszelką cenę. Głową muru nie przebijesz. Gdy trafisz na opór i usłyszysz chłodny ton, trudno. Zmień temat lub skończ rozmowę. Naucz się żyć z jej nieżyczliwością. Gdy ona cię nie akceptuje, przejdź nad tym do porządku dziennego. Przecież nie każdy musi cię lubić.

Nie przejmuj się

Relacje z teściową nie są łatwe. Wynika to z zazdrości o syna, kompleksów, różnic w poglądach, walki o wpływy. Każdy pretekst jest dobry, aby konflikt się ujawnił. Ale gdy ona ciągle ma żal i przesadza, zdystansuj się i zachowaj jedynie poprawne kontakty. Jednak bądź wyczulona na jej przyjazne gesty. Może przyjdzie czas, aby zawrzeć rozejm?

Zobacz także:

Dowiedz się więcej na temat: synowa i teściowa | relacje | rodzina

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje