Reklama

Reklama

Dlaczego się zdradzamy?

Zdradzają i mężczyźni, i kobiety. Problem zdrady jest wciąż jedną z głównych przyczyn rozstań i rozwodów, niezależnie od stażu związku i jego statusu prawnego.

Co sprawia, że zdradzamy bądź jesteśmy zdradzani?

Reklama

Konflikty w związku - wszelkie konflikty powodują złość i frustrację, a co za tym idzie oddalają od siebie partnerów. Trudno wtedy o bliskość, której każdy tak bardzo potrzebuje. Gromadzona na partnera złość odpycha nas od niego, powodując, że widzimy już tylko same jego wady. Wówczas każda napotkana miła osoba jest postrzegana jako ideał.

Kryzys w związku - nagromadzenie konfliktów, niedomówień, wzajemnych oskarżeń i żali, które nie są na bieżąco rozwiązywane, prowadzi do poczucia rozczarowania partnerką, partnerem, jak i całą instytucją małżeństwa.

Niedojrzałość - wejście w stały związek i podjęcie decyzji o małżeństwie wymaga dojrzałości emocjonalnej partnerów. Zdarza się jednak, że decyzja taka podejmowana pod wpływem chwili, presji rodziny czy sytuacji nie jest dojrzała i prawdziwa. Wówczas po jakimś czasie partner może chcieć "nadrobić zaległości" w poznawaniu innych osób.

Monotonia życia codziennego - żona, dzieci, praca, kłopoty - wydaje się, że już nic pięknego was w życiu nie spotka. Aż tu nagle na horyzoncie pojawia się atrakcyjna koleżanka lub atrakcyjny kolega z pracy, w dodatku wolni.

Chęć zdobywania nowych doświadczeń - dotyczy szczególnie osób, które dotychczas miały niewielu partnerów. W pewnym okresie życia zaczynają zdawać sobie sprawę, że chcieliby przeżyć jeszcze tak wiele, że w obecnym związku ich fantazje i potrzeby są głęboko skrywane i nie mają szans na spełnienie.

Potrzeba bycia kochanym i pożądanym - każdy człowiek potrzebuje czuć się kochanym i pragnie, by mu to okazywano. Jeśli traktujecie się jak "stare, wygodne kapcie", które przecież zawsze będą pod ręką, oznaczać to może, że coś się między wami wypaliło i czas to naprawić.

Dowiedz się więcej na temat: zdrada | związek

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje