Reklama

Reklama

Przejdź na stronę główną Interia.pl

Couchsurfing: Nowy sposób na darmowe wakacje?

Couchsurfing ma już 17 lat i od tego czasu nieprzerwanie cieszy się popularnością. To prosty sposób znalezienie darmowego noclegu w dowolnym miejscu na świecie, u miejscowych mieszkańców w zamian za towarzystwo, wspólną zabawę lub na innych ustalonych wcześniej między sobą zasadach. Czym dokładnie jest to zjawisko i dlaczego z roku na rok ma coraz więcej zwolenników?

Co to jest couchsurfing?

Couchsurfing.com to portal założony z inicjatywy Amerykanina Caseya Fentona na przełomie 2002 i 2003 roku, który początkowo miał służyć tylko znajomym mężczyzny. Stopniowo jednak zyskiwał coraz większą popularność, aż stał się prawdziwym hitem wśród osób szukających taniego lub darmowego noclegu na całym świecie. 

Po pewnym czasie zaczęła powiększać się również liczba serwisów internetowych działających na bardzo podobnej zasadzie. Teraz jest więc w czym przebierać. Okazuje się, że ten sposób na podróżowanie ma ogromne grono zwolenników, które stale się poszerza. Powstaje coraz więcej portali, na których osoby zainteresowane taką usługą mogą się wzajemnie poznać i wymienić doświadczeniami. 

Kto korzysta z couchsurfingu?

Reklama

Ludzie w różnym wieku. Najczęściej jednak są to osoby młode, które w daleką podróż Kieruje nimi chęć przeżycia niezapomnianej  przygody.

Często to studenci, którzy nie chcą wydawać niepotrzebnie pieniędzy na drogie hotele. Na pewno na taki sposób spędzenia wakacji decydują się osoby spontaniczne, które nie boją się dostosować do zmieniających się okoliczności. Nigdy przecież nie wiadomo do końca, co nas czeka. Pewnych rzeczy po prostu nie da się przewidzieć.  

Darmowe, ale nie do końca

Choć rejestracja na portalu couchsurfingowym jest darmowa, sama weryfikacja konta już nie. Opłata jest jednorazowa na całe życie i wynosi 220 złotych.  

Po wykonaniu tej czynnościu na profilu pojawi się możliwość wysyłania nieograniczonych wiadomości oraz całodobowy dostęp do zespołu obsługi klienta. Nasze konto będzie również bardziej wiarygodne dla innychużytkowników, dzięki czemu łatwiej pozyskamy ich zaufanie.  

Niektórzy uważają, że taka opłata na (w założeniu) darmowym portalu to absurd, jednak warto się zastanowić czy faktycznie 220 złotych w perspektywie użytkowania konta przez całe życie to dużo. 

Dlaczego ludzie się na to decydują?

Niektórzy chcą po prostu poznać dany kraj lub miasto z innej, bardziej "swojskiej" perspektywy. W końcu osoby, które mieszkają gdzieś całe życie mają zupełnie inne spojrzenie na dane miejsce niż lokalni przewodnicy. Na pewno też polecą turyście zupełnie mniej popularne lokalizacje w pobliżu miejsca pobytu, które warto jest odwiedzić. 

Najprawdopodobniej ludzie pozwalający u siebie mieszkać, znają lokalne kluby i kawiarnie oraz wiedzą na jakie wydarzenia w okolicy warto się wybrać. Poza tym mogą nam przecież towarzyszyć w trakcie imprez. 

Wychodząc do klubu z kimś, kogo choć trochę już poznaliśmy, mamy większe poczucie bezpieczeństwa niż, kiedy wybierzemy się tam samemu. 

Niektórzy ludzie wprost mówią, że szukają nowych znajomości. I to mogą być znajomości wszelkiego rodzaju. Od przyjaźni, poprzez seks po poważne związki. Więc jest to po prostu dla nich alternatywny sposób na poznawanie nowych ludzi. Zupełnie jak Tinder, Badoo czy inne aplikacje umożliwiające nam zawieranie nowych znajomości.  

Są również tacy, dla których couchsurfing jest idealnym sposobem, aby podszkolić znajomość obcego języka albo pogłębić wiedzę na temat innej kultury lub społeczności. 


Dowiedz się więcej na temat: couchsurfing | uczucia | relacje | związek | Podróże

Reklama

Reklama

Reklama