Reklama

Reklama

Przejdź na stronę główną Interia.pl

Co mówi o tobie mieszkanie?

Czy ktoś pomyślał kiedyś o tym, że mieszkanie stanowi dokładne odzwierciedlenie jego właściciela? Tak, wnętrze domu to my od środka. Więc rozejrzyjmy się wokół siebie, jakie jest to nasze schronienie?

Jeżeli jest obszerne - jesteś osobą roztropną, która wie co ma robić w życiu, o szerokich horyzontach. Małe, zagracone mieszkanko wskazuje na osobę o niewielkiej motywacji, poprzestającej na tym, co jej życie przyniesie.

Reklama

Okno symbolizuje wyjście na świat, wrażliwość, otwartość na wpływy z zewnątrz. Jeżeli jest czyste, patrzymy na życie "czystym spojrzeniem", odrzucając pryzmat przykrych doświadczeń i żalu. Kwiaty, firanki wyrażają chęć, aby świat był ładniejszy niż jest. Kraty w oknach to znak, że boimy się świata, zamykamy się.

Drzwi są symbolem zmian, przegrodą, przejściem z jednej sfery do drugiej. To tajemnica o nas. Liczne zamki, blokady mówią, że niechętnie pokazujesz innym swoje prawdziwe oblicze i jaki naprawdę jesteś. Przeźroczysta szyba, drzwi otwierające się do wewnątrz są zaproszeniem dla innych - chodźcie, podzielę się "sobą", lubię przebywać w towarzystwie innych.

Kuchnia jest odpowiednikiem naszego życia seksualnego, uczuć, namiętności. Obszerna, jasna mówi o właścicielu kochającym ludzi. Częstotliwość w niej przebywania określa nasz stosunek do seksu. Jeżeli lubisz gotować, analogicznie jesteś osobą lubiącą dawać miłość, otwartą i pełną twórczej fantazji.

Jeżeli tylko jeść - jesteś biorcą miłości, nie wykazującym inicjatywy. Brak kuchenki - chłód emocjonalny, odrzucenie uczuć, pogarda dla miłości. Brak pożywienia jest równoznaczny z brakiem przyjaciół. W sensie psychologicznym kuchnia to nasz układ trawienny. Przygotowanie pożywienia odpowiada procesowi trawienia, nie sprzątnięte okruchy - zaleganie toksyn w naszym organizmie.

Łazienka symbolizuje proces oczyszczenia się, zmywania win.

Piwnica - to, co mamy w zakamarkach naszej duszy, zapomniane, zepchnięte do podświadomości.

Strych to nasz mózg, pamięć. Stare przedmioty znajdujące się tam, to zdarzenia i sytuacje nieuświadomione.

Kiedy przyjdzie do nas refleksja i zaczniemy analizować swoją postawę życiową, rozglądnijmy się po swoim mieszkaniu i na tej podstawie przeanalizujmy swoje życie.

Dowiedz się więcej na temat: mieszkanie | charakter | osobowość | okna

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje