Reklama

Reklama

Zaprzyjaźnij się z mamą

Relacje z mamą nie zawsze są udane. Według sond internetowych ten problem ma aż 49 procent kobiet. Jak temu zaradzić?

Krytyce mów nie

Mama zna cię jak nikt inny. Wie też, co może cię zaboleć. Jeśli rzadko zdarza się jej ciebie pochwalić, a bez przerwy krytykuje, wytrąć jej broń z ręki.

Reklama

Gdy zacznie wyliczać twoje wady, spytaj: "A mam jakieś zalety? Co powiesz o mnie dobrego?". A jeśli je wyliczy, uśmiechnij się i podziękuj. Powiedz: "To bardzo miłe usłyszeć takie słowa od ciebie". Bądź pewna, że po tym stwierdzeniu usłyszysz je częściej.

Róbcie coś razem

Podczas spotkań z nią unikaj rozmów o sprawach, które was denerwują i wywołują konflikty. Zamiast tego zróbcie coś razem: pójdźcie na zakupy, upieczcie ciasto czy pomalujcie pokój. Nic bardziej nie łączy jak wspólna praca. Możecie przy tym słuchać piosenek z młodości mamy - będzie zachwycona.

Mów komplementy

Powiedz mamie, że ładnie wygląda, że do twarzy jej np. w zieleni. Kup jej ładne korale, tak bez okazji. Od czasu do czasu sprawiaj jej drobne przyjemności. Na pewno dzięki temu złagodnieje, a wasze relacje staną się lepsze.

Ona bardzo potrzebuje akceptacji, podobnie jak ty. Spójrz na nią życzliwym okiem z perspektywy dorosłej kobiety, jaką jesteś, i postaraj się zrozumieć.

Życie na gorąco 32/2011

Dowiedz się więcej na temat: mama | córka | rodzina | psychologia

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje