Przejdź na stronę główną Interia.pl

Uporządkuj swoje życie

Zwykłe sprzątanie w szafie może być rodzajem terapii.

Marta (33) każdą wiosnę wita porządkami w w swojej garderobie. Dlaczego? - Pozbywając się niepotrzebnych rzeczy, nauczyłam się zostawiać za sobą stare sprawy, symbolicznie rozstawać się z przeszłością. Wiem, że w ten sposób robię miejsce nie tylko na nowe ubrania i przedmioty, ale i ludzi i wydarzenia - przekonuje Marta.

Reklama

Jak więc posprzątać w domu, aby pomogło to oczyścić też twoją głowę od niepotrzebnych emocji?

Uporządkuj ubrania

Dopóki trzymasz w szafie rzeczy, których nie nosisz, dopóty nie ma w niej miejsca na ubrania, które chciałabyś nosić. Wyrzuć z szafy wszystko co jest za małe, za ciasne, za wielkie, zniszczone, a nim się obejrzysz, pojawią się nowe ubrania. Tylko postaraj się, by były one inne, niż te, w których do tej pory się pokazywałaś. Niech pozbycie się starych ciuchów, będzie początkiem zmian. Jeśli np. nie nosiłaś do tej pory sukienek - zacznij. Przekonasz się, że wraz z nimi, możesz zdobyć także nowe znajomości i poczuć się bardziej kobieco.

Nie czekaj, aż schudniesz!

Trzymasz ubrania, w które nie możesz już wejść? To złe z dwóch powodów. Po pierwsze; nie masz się w co ubrać, a po drugie: dajesz psychice komunikat, że w takiej postaci, w jakiej jesteś, nie akceptujesz się. Nie dopasowuj się do ubrań, tylko ubrania do siebie. Myśl o sobie pozytywnie.

Pożegnaj starą miłość

Otaczają cię zdjęcia lub przedmioty, które przypominają ci nieudany związek? Nie musisz wszystkiego wyrzucać,ale na pewno powinnaś przynajmniej je schować. Ich widok nie pomaga ci otworzyć się na nową znajomość.

Bądź bezwzględna

Jeśli szkoda ci niepotrzebnych rzeczy, pomyśl, komu przydadzą się bardziej - wymień je na inne na babskich spotkaniach albo oddaj do PCK. Dopiero gdy zrobisz wolną przestrzeń dla nowych rzeczy i zdarzeń, będą miały gdzie się pomieścić.

Porządkuj w pewnym porządku

Nie rzucaj się od razu do sprzątania wszystkiego, bo ogrom prac do wykonania może cię zniechęcić. Podejdź do tego metodycznie - uporządkuj najpierw szafę w przedpokoju, później w sypialni. W trakcie analizuj to, jak się czujesz. Czy masz wrażenie, że panujesz nad swoim życiem? Nie poddawaj się, jeśli nie starczy ci zapału, tylko podejdź do porządkowania jeszcze raz.

Na żywo 14/2011

Dowiedz się więcej na temat: Wiosenne porządki | poukładaj swoje życie

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje