Przejdź na stronę główną Interia.pl

Nie tylko jesienne przygotowania

Która z nas nie ma kłopotu ze sfilcowanym swetrem, zabrudzonymi rękawiczkami ze skóry, czy też innymi gospodarskimi problemami. Oto kilka rad, które przydadzą się każdej z nas.

1. Sweter, który się sfilcował można spróbować uratować. Trzeba go wyprać w letniej wodzie z dodatkiem płynu do prania wełny lub szamponu i dokładnie wypłukać. Następnie namoczyć na parę godzin w zimnej wodzie z dodatkiem mleka (pół szklanki na litr wody). Potem wycisnąć w ręczniku, nadać odpowiedni kształt, lekko rozciągnąć i rozłożyć do wysuszenia. W trakcie suszenia strzepywać kilkakrotnie, za każdym razem nadając odpowiedni kształt.

2. Nieprzyjemny zapach w lodówce można usunąć (jeśli nie ma się filtra) przez umieszczenie w niej skórki z cytryny z wbitymi goździkami.

3. Jasne rękawiczki ze skórki można wyczyścić za pomocą ciepłej wody i szamponu. Zakłada się je na ręce i myje, a następnie płucze w wodzie z dodatkiem gliceryny.

4. Parasolki czyści się szczoteczką namaczaną w denaturacie i wyciera szmatką. Czarną spłowiałą parasolkę można ożywić za pomocą roztworu soli. Suchą sól usunąć miękką szczoteczką.

5. Makaron nigdy nie skleja się w gotowaniu jeśli zahartujemy go przedtem zimną wodą. Można również do gotującego się makaronu wlać kilka kropel oliwy lub oleju.

6. Świece palą się dłużej i jaśniej jeśli wokół nich nasypiemy trochę soli.

7. Zażółcenia powstałe podczas prasowania usuwamy przecierając je szmatką namaczaną w wodzie utlenionej.

8. Deskę do prasowania można obciągnąć folią aluminiową. Wtedy prasujemy ubrania z obu stron.

9. Zimna, czarna kawa jest znakomitym środkiem czyszczącym czarne ubrania, zwłaszcza wyświecone miejsca. Szczotkę do ubrań zanurza się w kawie i przeciera miejsca, które chcemy wyczyścić.

10. Rajstopy (oprócz bawełnianych), aby dłużej nam służyły trzeba przed założeniem włożyć na noc do zamrażalnika.

11. Czarnym wypłowiałym bluzkom lub swetrom można przywrócić kolor mocząc je przez kilka godzin w piwie.

Reklama

Więcej porad:

Skórka od banana wybieli zęby lepiej niż najdroższa pasta

Jak dbać o storczyki, aby kwitły przez wiele lat?


Dowiedz się więcej na temat: bluzki | piwo | pielęgnacja | parasol

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje