Reklama

Reklama

Nie musisz wszystkich kochać

Ledwo przekroczyłaś próg firmy i od razu straciłaś dobry humor. Wszystko przez koleżankę, której z całego serca nie znosisz.

A niestety, musisz codziennie ją widywać.

Reklama

Niedobre uczucia
W pracy spędzamy niemal połowę dorosłego życia. Osiem godzin dziennie, przez długie lata, wśród tych samych ludzi. Niektórych lubimy, ale zdarzają się i tacy, których po prostu organicznie nie znosimy. Często nie wiadomo z jakiego powodu. Jak sobie radzić z tą niechęcią, aby nie miała wpływu na sprawy zawodowe? Czy udawać sympatię? A może wkroczyć na ścieżkę wojenną z nielubianą koleżanką?

Zmień nastawienie
Są dwa sposoby rozwiązania tego problemu: można albo zmienić pracę, albo nastawienie do budzącej antypatię koleżanki. Ale wcześniej dobrze się zastanów!

Bądź racjonalna
Zastanów się, co najbardziej cię w koleżance denerwuje? Może jest bałaganiarą? Zbyt dużo i zbyt głośno mówi? Wciąż się spóźnia i wszyscy muszą na nią czekać? Jeżeli uda ci się uchwycić konkretny powód niechęci, łatwiej ci będzie znaleźć na nią receptę.

Nie uciekaj
Z reguły unikamy ludzi, których nie lubimy. Odwracasz się więc plecami, odgradzasz stosem papierów, robisz wszystko, aby nawet nie patrzeć w stronę nielubianej koleżanki. To błąd! W momencie przypadkowej konfrontacji mogą ci puścić nerwy.

Poznaj "wroga"
Im więcej wiemy o człowieku, tym łatwiej nam go zrozumieć. Posłuchaj, co koleżanka ma do powiedzenia. Jeśli nie rozumiesz jej postępowania, zapytaj.

Spróbuj zaakceptować
Mimo wszystko nie możesz jej polubić? Nie szkodzi, nie musisz lubić wszystkich. Skoro już musicie razem pracować, staraj się tak organizować swój czas, abyście nie wchodziły sobie w drogę. Pamiętaj o profesjonalizmie. Oceniając pracę koleżanki, zawsze odsuwaj na bok emocje. Patrz na jej umiejętności, doceń wiedzę i talenty. Nawet od nielubianej osoby można się czasem wiele nauczyć.

Dowiedz się więcej na temat: koleżanka

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje