Reklama

Reklama

Doceń to, co masz

Każdy z nas jest czasem niezadowolony ze swego życia. Warto jednak nauczyć się dostrzegać to, co w nim dobre.

Według obserwacji naukowców z Detroit kobiety częściej są niezadowolone ze swojego życia niż mężczyźni. Bo aż 90 proc. panów, będących w udanych związkach, twierdziło, że są bardzo szczęśliwi. Pań było tylko 35 proc.

Naucz się cieszyć życiem

Reklama

Spójrz na swoje życie realnie. Przecież zdrowie, sprawność fizyczna, możliwość zarabiania pieniędzy, rodzina i przyjaciele to wielki majątek i nie jest powiedziane, że dany nam raz na zawsze. Pomyśl, co by było, gdybyś nie miała tego, co masz? Pamiętaj, że większość ludzi na świecie (m.in. w Afryce, Indiach) cierpi głód, nie ma dostępu do opieki medycznej a nawet bieżącej wody, są prześladowani politycznie (np. w Chinach), mieszkają w domach z kartonu lub blachy... Nie jesteś jedną z nich, doceń to.

Nie narzekaj. Nigdy nie wiesz, jakim kosztem ludzie osiągają to, co mają. Każdy z nas ma niepowtarzalny los, ale mało komu manna spada z nieba. Zamiast narzekać, że ktoś ma lepiej niż ty, zastanów się, co możesz zmienić, by przybliżyć się do celu, jaki chcesz osiągnąć. Jeśli to zależy od ciebie - świetnie, działaj! A jeśli nic nie możesz zrobić, przestań się tym zamartwiać.

Żyj według swego planu. Choć media, reklamy, gadżety mają na nas ogromny wpływ, nie daj się zwariować. Nie ulegaj presjom, które nie mają nic wspólnego z twoimi planami na życie. Nie pozwól, by to podkopało twoją samoocenę i wyznaczało, co masz w życiu robić.

Rób coś dla innych. Wieczne skupianie się na sobie odcina cię od reszty świata. Robienie czegoś dla innych, dostrzeżenie potrzeb osób bardziej poszkodowanych niż ty pozwoli ci zobaczyć, jak wiele masz.

Dowiedz się więcej na temat: radość życia | szczęście

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje