Reklama

Reklama

Czy warto być idealną panią domu

W twoim domu wszyscy są zadowoleni, obsłużeni i panuje w nim sterylna czystość? Do bycia idealną panią domu przyznaje się aż 65 proc. kobiet.

Tylko czy warto aż tak się starać? Czy twoi bliscy nie traktują tej pracy jak czegoś, co im się należy? Przyjrzyj się temu uważnie tuż przed świętami. I może zmień nieco taktykę.

Dziel pracę

Reklama

Nigdy nie wykonuj niczego ponad siły, nie udowadniaj za wszelką cenę, że dasz radę. Nie jesteś sama w domu. Naucz się prosić o pomoc. Jeśli podzielisz pracę między wszystkich członków rodziny, będzie to świadczyło o tym, że jesteś dobrze zorganizowana.

Nie pozwól, by efekty twojej pracy były zbywane milczeniem - jeśli partner i dzieci nie zwracają uwagi na to, że jest czysto, okna umyte i obiad na stole, opowiedz im dokładnie, co zrobiłaś. Domagaj się pochwał. Pytaj: "Ładnie jest w domu, prawda? I zobacz, jakie mamy czyste okna". Zachęcaj do sprzątania dzieci. Dzięki temu bardziej docenią twoją pracę.

Angażuj partnera

Nie zgadzaj się na to, by mąż domagał się od ciebie wciąż nowych prac ("Uprasuj mi koszulę, zrób kawę"), a sam nic dla ciebie nie robił. Tworzycie partnerski związek, w którym jest wymiana usług. Małymi krokami wciągaj partnera w prace domowe. Niech wyrzuca śmieci, robi zakupy, odkurza.

Chwal wykonaną pracę, ale nigdy nie wyręczaj go w jego obowiązkach. I pamiętaj, że nie warto być idealną panią domu, wystarczy stworzyć doskonały system zarządzania. Z tobą na czele.

Życie na gorąco 50/2011

Dowiedz się więcej na temat: sprzątanie | obowiązki domowe | pani domu

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje