Przejdź na stronę główną Interia.pl

Czasem pomyśl tylko o sobie

My, kobiety, często zapominamy o sobie. Wyręczamy rodzinę, odbierając sobie prawo do odpoczynku, pasji i przyjemności. A to błąd! Warto to zmienić.

Tak zorganizuj życie, byś miała dla siebie dużo czasu i mogła go spędzać tak, jak chcesz. Znajdź sobie pasję i zajmuj się nią. Może to być hodowla roślin, robótki na drutach, czytanie książek, ale też chodzenie na gimnastykę, jazda na rowerze, lepienie doniczek z gliny czy malarstwo. 

Reklama

Wciąż zdobywaj nowe umiejętności - nigdy nie wiadomo, co może ci się przydać. Ucz się obsługiwać komputer i najnowsze programy, radzić sobie z telefonem komórkowym i aparatem fotograficznym.

Zawsze miej swoje pieniądze - nieważne, pracujesz czy nie. Jeśli pracujesz, nie wkładaj wszystkiego do wspólnej kasy, miej trochę dla siebie. Jeśli nie pracujesz - pieniądze ci się należą z racji zajmowania się domem. 

Nie stawiaj dzieci na pierwszym miejscu w respektowaniu ich pragnień i potrzeb. Miej na uwadze także swoje pragnienia.

Nie poświęcaj całego swojego wolnego czasu rodzinie. Nawet jeśli jesteś już na emeryturze, nie pozwól sobie wmówić, że ten czas powinnaś poświęcić rodzinie lub wnukom. To twój czas i masz prawo nim dysponować według własnych potrzeb.


Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje