Reklama

Reklama

Przejdź na stronę główną Interia.pl

Czas kaktusów

Jeszcze śpią zimowym snem, ale teraz można je przesadzić. Przeprowadzkę zróbmy na 2 tygodnie przed podlewaniem.

Koniec zimy to koniec snu naszych kaktusów. Nim je obudzimy pierwszym podlewaniem, sprawdźmy, które trzeba przesadzić. Choć nie potrzebują dużej ilości podłoża, kilkuletni mieszkańcy naszych parapetów powinni być przeniesieni do nowej ziemi i nowej doniczki. Kaktusy najlepiej przesadzać, gdy mają przesuszoną glebę, dlatego robimy to 2 tygodnie przed pobudką.

Reklama

Im się nic nie stanie, ale my do tej operacji musimy się przygotować. Kolczaste kaktusy przesadzamy, zawsze mając na dłoniach rękawiczki. Miejmy też pod ręką gazetę - zwinięta w rulon posłuży jako ochrona rośliny po wyjęciu jej ze starej donicy.

Usuwamy stare podłoże. I tu przyda się gazeta, jeśli roślina ma dużo kolców: rulon nasuwamy na nią, a dłonią delikatnie strząsamy ziemię i usuwamy nadmiar bryły korzeniowej. Na dnie donicy robimy drenaż a ziemię przesypujemy z piaskiem.

Przenosząc agawę, pamiętajmy, że młodym egzemplarzom przesadzanie jest potrzebne co roku. Starsze źle to znoszą. Robimy to wtedy, gdy agawa urośnie tak duża, że doniczka może się wywrócić.

Więcej porad:

Gładkie stopy bez tarki. Prosty krem za mniej niż złotówkę!

Skórka od banana wybieli zęby lepiej niż najdroższa pasta

Jak dbać o storczyki, aby kwitły przez wiele lat?


Dowiedz się więcej na temat: kaktus

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje