Reklama

Reklama

Bez zadry w sercu

Wybaczanie jest konieczne, jeśli chcemy mieć dobre relacje z innymi ludźmi. Pomaga też cieszyć się życiem.

Wiele związków kończy się z powodu zdrady jednego z partnerów. Czasem jednak nie chcemy przekreślać wspólnego życia. Ale bez szczerego przebaczenia partnerowi nie ma mowy o dalszym udanym życiu. Wybaczyć pomagają rozmowy z terapeutą.

Reklama

Słuchaj psychologów Niewybaczone krzywdy są jak worki z kamieniami, które nosimy na plecach. Trudno z nimi iść przez życie. Będzie ci lżej, gdy zrzucisz je z pleców, wybaczając.

Nie mścij się, nie złorzecz Gdybyśmy stosowali zasadę "oko za oko", już dawno bylibyśmy ślepi. Lepiej porozmawiaj z osobą, która cię skrzywdziła. Może zrobiła to zupełnie nieświadomie.

Wyrzuć emocje Jeśli nosisz w sobie wiele uraz i trudno ci wybaczać innym, wyrzuć je z siebie np. pisząc list. Złość i nienawiść przelane na papier sprawią, że od razu poczujesz ulgę. List spal: unicestwisz w ten sposób swoje żale. Możesz płakać, krzyczeć, opowiedzieć o tym bliskiej osobie.

Zadbaj o siebie Noszenie w sobie urazy źle wpływa na zdrowie. Podnosi ciśnienie tętnicze (co może grozić wylewem, zawałem), powoduje, że żyjesz w napięciu i stresie. Bądź egoistką: jeśli nie potrafisz być wielkoduszna, wybaczaj, by być zdrową. Zadbaj o swój wewnętrzny spokój.

Zaakceptuj Wybaczanie nie jest łatwe, bo trudno pogodzić się z tym, że ktoś bliski nas zranił. Ale to już się stało, nie da się tego cofnąć - takie jest życie.

Wybaczaj również sobie Nie bądź perfekcjonistką, czasem pozwól sobie na popełnienie błędu. Nie zadręczaj się tym, co się stało, po prostu sobie wybacz. Bądź dla siebie dobra.

Dowiedz się więcej na temat: wybaczanie | kłótnia | związek

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje