Przedłużane rzęsy a makijaż: najważniejsze zasady

Przedłużanie rzęs jest coraz modniejsze. Jednak wymaga ono znajomości pewnych zasad, dotyczących zwłaszcza makijażu. Oto trzy najważniejszych z nich.

Dlaczego warto przedłużać rzęsy?

Zanim przejdziemy do kwestii makijażu, warto zadać sobie pytanie, czy w ogóle decydować się na przedłużanie rzęs? Oczywiście jest to sprawa bardzo indywidualna, ale zasadniczo odpowiedź brzmi: tak. Taki zabieg pozwala bowiem na podkreślenie linii oka i odpowiednią poprawę wyglądu. Dzięki niemu spojrzenie nabiera większej głębi, a co najważniejsze: same rzęsy nabierają wyglądu niczym z Hollywood.

Jeśli jednak kobieta zdecyduje się już na ich przedłużenie, powinna także poznać kilka najważniejszych zasad, które pozwolą jej jak najdłużej cieszyć się pięknem nowej oprawy oczu. Z tego względu wybraliśmy te, o których zawsze należy pamiętać.

Po pierwsze: Nie używamy tuszu!

Pierwsza i najważniejsza zasada, to brak tuszu. Przedłużanie to zabieg, którego celem jest wydłużenie, pogrubienie i przyciemnienie koloru naturalnych rzęs. Dzięki niemu oprawa oczu nabiera niezwykłego charakteru i nie wymaga już używania tuszu. Nie przynosi on bowiem pożądanych rezultatów, a wręcz przeciwnie: może jedynie zaszkodzić.

Przedłużane rzęsy, które zostały dodatkowo pomalowane tuszem, często stają się posklejane i zbite, przez co tracą swój urok. Nie jest możliwe doprowadzenie ich wyglądu do idealnego stanu sprzed użycia tuszu, nie istnieje także szansa na ich uzupełnienie. Z tego względu kiedy się przerzedzą, muszą zostać zdjęte przez kosmetyczkę, a na ich miejsce należy nałożyć zupełnie nowe rzęsy.

Po drugie: puder i cienie do powiek

Zarówno podkład, puder, jak również cienie do powiek, mogą być stosowane po przedłużaniu rzęs. Warto jednak zwrócić uwagę na odpowiednią ich pielęgnację, aby po nałożeniu makijażu prezentowały się idealnie i wciąż były wyraziste.

Przede wszystkim podkład, korektor czy puder powinny być nakładane bardzo ostrożnie, aby nie dotykały rzęs. Gdy już się tak stanie, preparaty te należy wymyć za pomocą patyczka kosmetycznego z odrobiną płynu micelarnego. Następnie powinny zostać rozczesane, aby nabrały swojej pierwotnej puszystości i objętości.

Decydując się na używanie cieni do powiek, warto zadbać o to, aby były w kamieniu lub formie sypkiej, dzięki czemu nie będą “kłóciły się" z klejem do rzęs tak, jak preparaty na bazie olejowej. Ważne, aby nie dotykały samych rzęs, dzięki czemu nie będziesz miała problemów z ich wyczyszczeniem.

Po trzecie: demakijaż

Demakijaż to niezwykle ważny etap - podkreśla ekspert firmy NobleLashes. - Powinien być wykonany starannie i przy użyciu delikatnych preparatów do demakijażu, takich jak jednofazowe płyny micelarne. Najlepsze będą do tego celu łagodne pianki, które kobieta powinna nakładać za pomocą dłoni. W ten sposób uniknie wyrwania naturalnych rzęs czy osadzania się maleńkich włosków pomiędzy nimi a przedłużanymi rzęsami, co może mieć miejsce przy używaniu na przykład wacików.

Mycie rzęs należy wykonywać zawsze bardzo uważnie i delikatnie, kolistymi ruchami, najlepiej z użyciem specjalnego zestawu myjącego. Po tym zabiegu należy je rozczesać, co zapewni im perfekcyjny wygląd.

Idealne rzęsy to zadbane rzęsy!

Najważniejsza zasada, jaka dotyczy rzęs, to bez wątpienia odpowiednia dbałość o nie. Tylko dzięki temu będą cieszyć swoim pięknym wyglądem przez długi czas.

Co jednak należy zrobić, kiedy pojawią się w nich ubytki? Warto wówczas zdecydować się na kolejną wizytę u kosmetyczki, która uzupełni braki w profesjonalny sposób. W przypadku braku takiej możliwości, kobiety mogą też zdecydować się na samodzielne użycie jednorazowych uzupełnień. Należy jednak podchodzić do tej możliwości ostrożnie i o ile to możliwe: unikać jej, wybierając profesjonalny zabieg.

materiały promocyjne partnera
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy