Przejdź na stronę główną Interia.pl

Złota smuga jesieni

Jesień życia nie musi być bezbarwna, a uczucie może spaść na nas w najmniej oczekiwanym momencie. Na miłość nigdy bowiem nie jest za późno, na samotność zawsze zaś za wcześnie.

Ona - konsultant literacki, on - detektyw, jak sami mówią, "skazani na samotność i starość". Na zewnątrz opanowani, w środku drzemie w nich niespokojny humanistyczny duch. Los łączy ich podczas wycieczki do Włoch, pomiędzy ołtarzami Donatella, rzeźbami Michała Anioła, a obrazami Rafaela. "Felicita", włoska gościnność i śródziemnomorski klimat - tak rodzi się początek czegoś nowego. Niestety, poezja Wenecji i Rzymu jest tylko przystankiem w drodze do nadwiślańskiej prozy życia. Los nie szczędzi bohaterom trosk, jak magnes, przyciągając i odpychając od siebie. Czy uda im się przezwyciężyć trudności i być razem? Czy wakacyjne zauroczenie może przerodzić się w dojrzałą miłość? Na te i inne pytanie odpowiada książka Maryli Hempowicz "Złota smuga jesieni".

Reklama

Maryla Hempowicz - urodziła się w Długosiodle na Mazowszu, obecnie mieszka w Sopocie. Absolwentka polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim, pracowała jako redaktor w Wydawnictwie Morskim. Była również konsultantem do spraw literatury i rzecznikiem prasowym Nadbałtyckiego Centrum Kultury. Członkini Stowarzyszenia Pisarzy Polskich i Towarzystwa Przyjaciół Sopotu. Jest autorką kilku powieści, m. in.  Karolino, pamiętaj, Ona była modelką, Julia i mężczyźni.

Maryla Hempowicz

"Złota smuga jesieni"

wydawnictwo Oskar

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje