Przejdź na stronę główną Interia.pl

Z innej bajki

Jodi Picoult po raz pierwszy w duecie z córką!

Prawdziwe bajki nie są dla ludzi o słabych nerwach. Dzieci są ścigane przez wilki i zjadane przez czarownice; kobiety zapadają w śpiączkę i padają ofiarą niegodziwych członków rodziny. Ale cały ten ból i męczarnie wynagradza im zakończenie: długo i szczęśliwie. Nieważne, że na półrocze dostałaś cztery minus z francuskiego i jako jedyna dziewczyna w szkole nie masz pary na bal semestralny. Długo i szczęśliwie to balsam na rozkołatane serce.

Reklama

Piętnastoletnia Delilah McPhee ma pecha. Nielubiana przez rówieśników, najchętniej siedziałaby z nosem w książce. Pewnego razu czyta bajkę o Oliverze, księciu spryciarzu - i ku swemu zdziwieniu nie może się od niej oderwać. Któregoś dnia słyszy głos płynący z kartki i dowiaduje się, że książę planuje ucieczkę. Czy Delilah pomoże Oliverowi wydostać się z bajki? A może... sama się w niej znajdzie?

O książce "The Washington Post" napisał: "Z innej bajki" to opowieść o uczuciu dwojga nastolatków, ale przede wszystkim pean na cześć nierozerwalnej więzi między czytelnikiem a zakurzoną, ukochaną książką... zabawna, pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji fabuła... fascynująca rzecz o tym, że życie w bajce nie zawsze bywa bajkowe...

"Z innej bajki" to dwudziesta powieść Jodi Picoult, autorki światowych bestsellerów, takich jak "Bez mojej zgody’, "Krucha jak lód", "W naszym domu", "Pół życia". Jej książki przełożono na 34 języki, zajmują one pierwsze miejsca na listach bestsellerów na całym świecie.

Jodi Picoult, Samantha van Leer

"Z innej bajki"

Wydawnictwo Prószyński i S-ka

Dowiedz się więcej na temat: książki | judi picoult | Okładka książki

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje