Reklama

Reklama

Przejdź na stronę główną Interia.pl

Wyobraź sobie, że cały twój świat staje na głowie…

Jesienią 2013 r. ukaże się książka "Przywróceni" Jasona Motta. To niezwykła powieść, która na długo przed premierą wzbudziła gorące emocje amerykańskich krytyków i recenzentów, już w przedsprzedaży trafiając na listy bestsellerów.

Po spektakularnej aukcji prawa do ekranizacji książki zostały sprzedane firmie producenckiej Brada Pitta, Plan B.

Reklama

O książce:


Jacob, jedyny syn Harolda i Lucille Hargrave`ów, zginął tragicznie w 1966 roku, w dniu swoich ósmych urodzin. Przez dziesiątki lat, które upłynęły od tamtej pory, osieroceni rodzice przeżywali zarówno smutki, jak i radości. Litościwy czas goił rany, aż w końcu ułożyli sobie jakoś życie. Biegło niezakłóconym rytmem aż do chwili, kiedy stanął przed nimi Jacob - ich syn z krwi i kości. Ten sam uroczy, bystry, ośmioletni chłopiec, którym kiedyś był.

Na całym świecie ci, których kiedyś kochano, a którzy odeszli na zawsze, z niepojętych przyczyn powracają do życia. Nie zjawiają się jako duchy czy zombi, ale jako zwykli ludzie, którymi byli, zanim spotkała ich śmierć. Zmartwychwstali. Zachowują się jak zwykli ludzie, nie mają żadnych nadprzyrodzonych zdolności. Powracanie zmarłych jest dla ich bliskich prawdziwym wstrząsem, który wywraca ich świat do góry nogami. Powstaje Międzynarodowe Biuro do spraw Przywróconych, które liczy przybyszów z zaświatów i kieruje ich do domów. Żyjący, nazwani wkrótce Prawdziwie Żywymi, różnie odnoszą się do Przywróconych: jedni cieszą się z ich powrotu i otaczają opieką, inni są nastawieni sceptycznie, nie wierzą, że to naprawdę ich bliscy, jeszcze inni zrobią wszystko, by pozbyć się powracających zmarłych. Przywróconych zaczyna przybywać. Wszyscy zastanawiają się, ilu jeszcze może wrócić. Nikt nie rozumie, jak to możliwe, i dlaczego tak się dzieje. Nikt też nie potrafi powiedzieć, czy to cud, czy zapowiedź końca.   


Dowiedz się więcej na temat: książka | Jason Mott

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje