Reklama

Reklama

Wielka miłość, Wielka Wojna, wielkie pieniądze

Prawa do tej powieści jeszcze przed premierą sprzedano do dziewiętnastu krajów. Jej autor porzucił szansę na karierę w nowojorskiej kancelarii, by udać się do Europy i całkowicie oddać się pisaniu. Jego książka wspięła się na szczyty list bestsellerów na całym świecie. To powieść o burzliwej miłości w czasach I wojny światowej i niezwykłej podróży śladami przeszłości. Książka "Wyścig z czasem" Justina Go już 18 marca trafi do księgarń, a jej autor odwiedzi Polskę.

Tristan Campbell mieszka w Kalifornii i właśnie ukończył studia. Gdy zastanawia się, co zrobić ze swoim życiem, otrzymuje list z londyńskiej kancelarii notarialnej. Prawnicy sugerują, że być może jest spadkobiercą fortuny Ashleya Walsinghama, brytyjskiego weterana I wojny światowej. Jedyne, co musi zrobić, by odziedziczyć spadek, to udowodnić, że jest spokrewniony z ukochaną Ashleya, Imogen, której ten zapisał cały majątek. Tristan wyrusza w podróż po Europie. W londyńskich archiwach, pośród islandzkich fiordów i na francuskim wybrzeżu kawałek po kawałku składa historię życia kochanków - romansu na przekór woli rodziny i nieuniknionej wojnie. Czas ucieka i jeśli nie znajdzie się spadkobierca, za siedem tygodni fortuna przepadnie. Czy Tristan zdąży udowodnić swoje prawo do spadku?

Reklama

"Wyścig z czasem" to wzruszająca historia wielkiej miłości, której nie są w stanie przeszkodzić żadne przeciwności losu. To jednocześnie napisana z rozmachem powieść historyczna, której autor znakomicie uchwycił ducha Anglii z początków dwudziestego wieku i sugestywnie przedstawił wojenne doświadczenia z pól bitewnych Wielkiej Wojny.

Autor powieści, Justin Go, wiedział, że jego pomysł jest szalony i bardzo zuchwały. Nie miał żadnego doświadczenia w pisaniu, a jednak postanowił rzucić świetną pracę w kancelarii prawniczej w Nowym Jorku i udać się do Europy, by napisać swoją pierwszą powieść. Nie mając żadnych znajomych ani nie znając języka, przyjechał do Berlina i tu rozpoczął swoją przygodę. Odwiedził kilka europejskich miast. Bohater "Wyścigu z czasem" podąża śladami autora powieści - odwiedza Londyn, Berlin, Paryż, południową Szwecję i szwajcarskie Alpy.

Justin Go ponowie wyruszył podróż - tym razem by promować swój bestseller.

"Jeden z najgorętszych debiutów roku".

O, The Oprah Magazine

"Ambitne... to wspaniała książka".

Booklist

Justin Go ukończył historię i historię sztuki na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley oraz anglistykę na University College w Londynie. Mieszkał w Tokio, w Paryżu, Londynie, Berlinie i Nowym Jorku. Obecnie pracuje nad drugą powieścią.

 "Wyścig z czasem", Justin Go

materiały prasowe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje