Przejdź na stronę główną Interia.pl

"Sekretne składniki miłości"

"Sekretne składniki miłości" Nicolasa Barreau może być najurokliwszą powieścią tego lata!


Przypadki nie istnieją! Aurélie Bredin, która po śmierci ojca przejęła restaurację "Le Temps des Cerises", jest o tym święcie przekonana. W ten brzemienny w skutkach listopadowy poniedziałek, kiedy Aurélie jest tak nieszczęśliwa jak jeszcze nigdy wcześniej, wpada jej w oko w księgarni powieść pod tytułem "Sekretne składniki miłości". Zdziwiona natyka się w niej na zdanie nawiązujące do jej własnej restauracji.

Reklama

Po lekturze całej historii Aurélie nagle odzyskuje wolę życia. Ma nową pasję: chce poznać autora książki, który, jak wierzy, uratował jej życie. Chce mu podziękować i zaprosić do swojej uroczej restauracji, najwyraźniej już mu znanej. Jednak próba nawiązania kontaktu z wyjątkowo nieśmiałym angielskim pisarzem za pośrednictwem francuskiego wydawnictwa okazuje się bardzo trudnym, ba, prawie niemożliwym przedsięwzięciem. Aurélie tak łatwo się nie poddaje, lecz kiedy pewnego dnia znajduje w swojej skrzynce pocztowej wiadomość od tajemniczego autora, dochodzi do zupełnie innego spotkania, niż to sobie wyobrażała...

Na końcu powieści "Sekretne składniki miłości" znajdują się przepisy tworzące "menu miłości.

Nicolas Barreau - rocznik 1980, urodził się w Paryżu, studiował romanistykę i historię na Sorbonie. Pracuje w księgarni przy Rive Gauche w Paryżu, nie jest jednak nieżyciowym molem książkowym. Dzięki swoim powieściom (Sekretne składniki... to jego trzecia książka, a wkrótce opublikuje czwartą) odniósł sukces i podbił serca czytelników m.in. w Niemczech i we Włoszech. Najnowsze wydanie Sekretnych składników miłości znajduje się obecnie na pierwszym miejscu listy bestsellerów tygodnika "Der Spigel".

Styl.pl jest patronem książki.

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje