Reklama

Reklama

Przejdź na stronę główną Interia.pl

Przystojniak ze skrzypcami

David Garrett - skrzypek, który postanowił połączyć dwie pasje: rock i muzykę symfoniczną. Efekty jego pracy poznamy w marcu, kiedy to odbędzie się premiera albumu "Rock Symphonies".

Do tej pory muzyk prowadził karierę dwutorowo - grając zarówno w zespołach rockowych, jak i występując z orkiestrami symfonicznymi Tym razem, po raz pierwszy w swojej karierze, w naturalny sposób łączy ze sobą oba gatunki.

Reklama

Nowe interpretacje jego ulubionych rockowych przebojów takich zespołów jak U2, Nirvany, Metalliki i Aerosmith łączy z klasycznymi kompozycjami Vivaldiego i Beethovena. Na "Rock Symphonies" akompaniuje mu jego zespół oraz Praska Orkiestra Filharmoniczna.

Muzyka z wyższego poziomu

Garrett jest muzycznym pionierem, którego zadaniem jest przybliżenie muzyki klasycznej młodemu pokoleniu słuchaczy. Koncerty na wypełnionych po brzegi stadionach to dowód, że muzyk przekroczył hermetyczny świat muzyki poważnej, przyciągając publiczność, której bliższy jest koncert rockowy niż doświadczenie występu filharmonicznego.

Na albumie znalazły się m.in.: "Vivaldi Vs. Vertigo" (połączenie kompozycji Antonio Vivaldiego z "Vertigo" U2), klasyk Nirvany "Smells Like Teen Spirit", nieśmiertelny "Kashmir" Led Zeppelin oraz "Walk This Way" Aerosmith, w którym gościnnie pojawia się gitarzystka z Australii, Orianthi, znana z filmu "This Is It" Michaela Jacksona.

- Zawsze podobało mi się, gdy rockowy zespół włączał do swojego brzmienia dźwięki orkiestry symfonicznej, to zawsze podnosiło taką muzykę na inny, wyższy poziom - wyjaśnia. - Każdy muzyk uwielbia mieć za sobą pełne brzmienie orkiestry, to wspaniałe doświadczenie.

Najszybszy "Lot trzmiela"

David Garrett jest jednym z najbardziej ekscytujących wykonawców naszych czasów. Sprzedał ponad milion płyt na całym świecie. Doszedł do szczytu list przebojów w Azji, Europie i USA, zdobywając złote i platynowe płyty.

Wcześniejszy album artysty pt. "David Garrett" wydany w Stanach Zjednoczonych w 2009 roku przyniósł skrzypkowi olbrzymią popularność. "Lot trzmiela" w jego wykonaniu, niezwykłym pod względem precyzji i techniki, został zapisany w 2010 roku w Księdze Rekordów Guinnessa, jako najszybsze wykonanie tej kompozycji (trwa jedynie 66 sekund).

Jak skrzypek został modelem...

Muzyk urodził się jako David Bongartz 4 września 1980 w Aachen, w Niemczech. Jego matka jest Amerykanką, ojciec Niemcem. David Garrett zaczął grać na skrzypcach w wieku czterech lat. Mając trzynaście podpisał kontrakt z czołową wytwórnią klasyczną Deutsche Grammophon. Studiował Royal College Of Music w Londynie, której nie ukończył. Bez porozumienia z rodzicami przeniósł się do Nowego Yorku, gdzie rozpoczął naukę w słynnej Julliard School Of Music, studiując pod kierownictwem słynnego skrzypka Itzhaka Perlmana.

By zdobyć pieniądze na utrzymanie zatrudnił się jako pomocnik kelnera oraz model, pojawiając się na łamach magazynu Vouge i na wybiegach The Fashion Week (m.in. prezentując kolekcję Armaniego).

Premiera albumu Davida Garretta "Rock Symphonies" w Polsce: 25 marca. Redakcja Styl.pl nie może się już doczekać ;)

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje