Reklama

Reklama

Polski projektant podbija kina

Premiera filmu "Tomasz Ossoliński. Before the show"

Ten film to pozycja obowiązkowa dla fanów mody, prawdziwego piękna, jak i wielbicieli programu "Project Runaway".

13 czerwca w kinach premiera filmu "Tomasz Ossoliński. Before the show", w którym utalentowany polski projektant pokaże widzom kulisy swojej pracy. To wyjątkowe wydarzenie - to pierwszy w Polsce dokument o artyście ze świata mody.

Reklama

"Zanim ja zdążyłem go namaścić, to Pan Bóg go namaścił" powiedział o Ossolińskim Jerzy Antkowiak. Tomasz Ossoliński jako 18-latek wkroczył do fabryki ubrań "Bytom" na Śląsku, aby przez kilka lat szkolić rzemiosło i odkryć swoją największą życiową namiętność - modę. Jest jedynym projektantem, który z dumą mówi o sobie, że jest krawcem. Jedna z jego współpracownic tak mówi o Ossolińskim: "To jedyny znany mi projektant, który potrafi usiąść do stołu, sam wykroić i uszyć", a Monika Olejnik dodaje, że "jego rzeczy są niezwykłe, tak jak niezwykły jest Tomek".

"Tomasz Ossolińki. Before the Show" to absolutnie wyjątkowy dokument o polskim projektancie i modzie. Po raz pierwszy w filmie pokazana zostanie kolekcja, której nie prezentowano nigdy szerokiej publiczności. Efektowny pokaz, w strugach deszczu, odbył się bez udziału fotoreporterów i kamer. Tego dnia najważniejsza była moda. Ten film to przede wszystkim historia trzytygodniowych przygotowań do pokazu, który niczym spektakl dopracowany jest w najdrobniejszych szczegółach. To godzinna wyprawa w świat pełen pasji i miłości do piękna.

“Tomasz Ossoliński. Before the Show" w kinach od 13 czerwca.  Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje