Przejdź na stronę główną Interia.pl

Podwójne życie Pat

Jedna kobieta. Dwa światy. Dwie historie

Jest rok 2015; Patricia Cowan dożyła sędziwego wieku. "Dziś zdezorientowana" - głosi wpis w karcie pacjenta na jej łóżku. Patricia nie wie, który jest rok, nie pamięta o ważnych wydarzeniach z życia swoich dzieci. Za to pamięta, że wyszła za Marka i miała czworo dzieci - ale pamięta też, że nie wyszła za Marka i wychowała troje dzieci z Bee. Była gospodynią domową, która wyzwoliła się z okropnego małżeństwa, czy odnoszącą sukcesy autorką przewodników, mieszkającą w Wielkiej Brytanii i we Włoszech?
A księżyc, który widzi przez okno: czy znajduje się na nim poczciwa stacja badawcza, czy też posterunek wojskowy najeżony pociskami atomowymi ?

Reklama

Jo Walton porywa czytelnika w szaloną podróż, kończącą się czymś w rodzaju "Wyboru Zofii" do entej potęgi. Ta droga zapiera dech w piersiach. - Ursula K. Le Guin

Jo Walton otrzymała nagrodę Johna W. Campbella za najlepszy debiut w 2002 roku i World Fantasy Award za powieść "Tooth and Claw" w 2004 r. Inne jej książki to opisująca historię alternatywną trylogia "Small Change", złożona z tomów "Farthing", "Ha'penny" i "Half a Crown". Za powieść "Wśród obcych" otrzymała nagrody Hugo i Nebula. Jo Walton prowadzi bloga  na papersky.livejournal.com oraz pisze felietony w Tor.com. Pochodzi z Walii, mieszka w Montrealu.

Jo Walton
"Podwójne życie Pat"

Wydawnictwo Świat Książki

(premiera 23 września 2015)

Styl.pl/materiały prasowe

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje