Przejdź na stronę główną Interia.pl

Paco Peña w Polsce

Już w marcu genialny gitarzysta flamenco zawita do naszego kraju na koncerty.

Paco Peña uznawany jest za najlepszego gitarzystę flamenco na świecie. To właśnie on, wraz z założonym w 1970 roku zespołem Paco Peña Flamenco Dance Company, rozpowszechnił hiszpański styl życia, tańca i muzyki na całym świecie, podobnie jak Luciano Pavarotti rozpowszechnił operę.

Reklama

Przedstawienia z udziałem Peñy są perfekcyjne, wypełnione namiętnością, energią i pasją. Fenomenalne umiejętności muzyków i tancerzy powodują, że każde ich show kończą owacje na stojąco zachwyconej publiczności. Do Polski grupa przyjedzie ze swoim najnowszym programem "Flamenco Vivo" idealnym zarówno dla amatorów flamenco, jak i wytrawnych koneserów.

Paco Peña to genialny gitarzysta, kompozytor, producent. Swoją przygodę z gitarą rozpoczął jako 6-latek, a kilka lat później występował już jako profesjonalny muzyk. Jego żywiołem jest flamenco - narodowe bogactwo Hiszpanii, które kultywuje dziś cały świat. Wyobraźnia, zaangażowanie i umiejętności Peñy, które wykorzystuje w swoich przedstawieniach, czynią z nich prawdziwe majstersztyki.

Pomimo jego wielkiego przywiązania do tradycji, stale poszerza swoje horyzonty, sięga do latin-jazzu, bluesa, czy europejskiej muzyki klasycznej. Ale nigdy nie zapomina o korzeniach i podstawowych zasadach rządzących flamenco. Paco Peña ma w swoim dorobku wiele nagrań, albumów, ale najlepiej czuje się podczas występów na żywo. Jego spektakularne umiejętności powodują, że większość krytyków uznaje go za najlepszego gitarzystę swojego pokolenia.

Od 1970 roku Peña występuje z wokalistami, muzykami i tancerzami flamenco, jako Paco Peña Flamenco Dance Company. To właśnie razem z nimi flamenco pojawiło się na deskach sal teatralnych świata - regularnie występują w londyńskim Royal Festival Hall i Sadler's Wells Theatre and Barbican. Są stałymi bywalcami festiwali w Edynburgu, Amsterdamie, Atenach, Izraelu czy Singapurze.

Piękno najnowszego spektaklu Paco Peña Flamenco Dane Company "Flamenco Vivo" kryje się w autentycznej relacji pomiędzy tancerzami i muzykami, która tworzy coś rodzaju rozmowy artystów, zachęcających się do zabawy, zaczepiających się nawzajem. Chwilami publiczność może odnieść wrażenie, że nie ogląda spektaklu, a jest świadkiem rodzinnych zabaw i gier.

Zmienne tempo i rytmy muzyczne, kolory i dźwięki Andaluzji, wirtuozeria przeplatana piękną improwizacją nie pozwalają widzom nawet na chwilę oderwać oczu od sceny. Przedstawienie łączy w doskonałej synchronizacji trzy aspekty flamenco - śpiew, taniec i muzykę. Symbioza pomiędzy tancerzami, wokalistami i muzykami jest niesamowita, solówki Peñy urzekają nas pięknem, artyści dają pokaz perfekcji, geniuszu i wielkiej miłości do flamenco. Ilość emocji i energii na scenie zniewala, powoduje, że widz nie jest w stanie oderwać oczu od wirujących na scenie artystów.

Terminy koncertów:

18 marca 2012 - Kraków, Auditorium Maximum

19 marca 2012 - Gdynia, Teatr Muzyczny

20 marca 2012 - Warszawa, Sala Kongresowa

22 marca 2012 - Zabrze, DMiT

Styl.pl/materiały prasowe

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje