Przejdź na stronę główną Interia.pl

Na tropie Banksy'ego

"Wyjście przez sklep z pamiątkami" - reżyserski debiut Banksy'ego, słynnego street-artowca, utrzymującego w tajemnicy swoją tożsamość, na którą poluje cały świat - już jest na DVD.

8 kwietnia na sklepowe półki trafiło DVD z nominowanym do Oscara filmem "Wyjście przez sklep z pamiątkami". Jego bohaterem jest Thierry Guetta, ekscentryczny filmowiec-amator, obsesyjnie pragnący odnaleźć Banksy'ego i zaprzyjaźnić się z legendarnym artystą graffiti.

Reklama

"Wyjście przez sklep z pamiątkami" Banksy'ego to genialna prowokacja, podobna do jego zaskakujących akcji ulicznych, w której udało połączyć się czarny humor, ekscytujący thriller i wiarygodny obraz świata miejskich partyzantów.

Oprócz samego filmu na płycie DVD znajdą się usunięte z jego ostatecznej wersji sceny, a także trzy krótkie metraże Banksy'ego - "Życie pilot", "Narodziny gwiazdy", "Film klasy B".

- Chcieliśmy, aby nasz film zrobił dla street artu to, co "Karate Kid" dla sztuk walki. Żeby każde dziecko wyszło na ulice z puszką sprayu w dłoni. Skończy się tak, że nasz film może zrobić dla street artu to, co "Szczęki" dla surfingu... - mówi Banksy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje