Reklama

Lipcowe nowości książkowe

Powieść szpiegowska, starożytny Egipt, opowieści o miłości i książka noblisty - to wszystko nakładem Wydawnictwa Sonia Draga.

Cathy Kelly - "Tylko miedzy nami"

Kolejna powieść autorki bestsellerowych Przyjaciółek od serca. Równie ciepła, równie zabawna, równie wciągająca.

W irlandzkim miasteczku Kinvarra wszyscy uważają, że u stóp olśniewających sióstr Miller leży cały świat…

Oto Stella, błyskotliwa prawniczka o urodzie renesansowej Madonny. Samotna matka, która z ogromną pewnością siebie łączy pracę zawodową i wychowywanie córeczki. W jej życiu brakuje tylko odpowiedniego mężczyzny. Teraz wreszcie otrzymuje od losu drugą szansę…Tara jest ostrą i przebojową siostrą. U szczytu kariery scenarzystki telewizyjnej wychodzi za mąż za miłość swego życia, czarującego Flynna, po trwającym zaledwie sześć miesięcy gorącym romansie. No i jest jeszcze nieśmiała, śliczna Holly: prowadzi cygańskie życie w mieście, czego zazdroszczą jej wszystkie dawne koleżanki ze szkoły. Posiada przyjaciół, obracających się w kręgach artystycznych, oraz piękne mieszkanie, w którym daje upust swoim ambicjom twórczym.

Reklama

Głową ich rodziny jest matka, spokojna i elegancka pani, która wkrótce świętować będzie czterdziestą rocznicę ślubu. Podczas przygotowań do tej uroczystości skrywane do tej pory bolączki czterech kobiet wydostają się na światło dzienne. Czy są na tyle silne, by poradzić sobie z prawdą o ich na pozór doskonałym życiu?

Sheila O'Flanagan - "Twój na zawsze"

Kolejna doskonała, pełna humoru i zaskakujących zwrotów akcji powieść bestsellerowej pisarki irlandzkiej.

IIona jest typem kobiety, która doskonale wie, czego chce. Swego męża poślubiła na egzotycznej plaży po zaledwie kilku miesiącach znajomości i nigdy tej decyzji nie żałowała. Dziś ma świetną pracę, piękny dom i idealnego, choć wiecznie zapracowanego, mężczyznę przy swoim boku. Do szczęścia brakuje jej jedynie dziecka. I nie są jej w stanie zniechęcić pierwsze niepowodzenia. Przecież cudowny, wyrozumiały Frank będzie ją pocieszał, cierpliwie tłumacząc, że wszystkie marzenia w końcu się spełniają.

Sally jest szczęśliwą mężatką z dwudziestoletnim stażem. Owocem udanego związku jest siedemnastoletnia córka Jenny. Kiedy Sally odkrywa, że znów jest w ciąży, nie bardzo wie, jak na tę wiadomość zareaguje jej cudowny, wyrozumiały, choć wiecznie zapracowany mąż, Frank.

Mężczyzna bez wad. Mężczyzna idealny. Mit? Fikcja? Pobożne życzenia? Przecież obie kobiety są święcie przekonane, że trafił im się książę z bajki.

Tylko kto w dzisiejszych czasach wierzy w szczęśliwe zakończenia?

Esther Freud - "Miłość w Toskanii"

Przepiękna opowieść o miłości, dojrzewaniu i odkrywaniu wstydliwych, głęboko skrywanych tajemnic autorki znanej z doskonałej książki "W stronę Marrakeszu" - sfilmowanej w 1998 roku, z Kate Winslet w roli głównej.

Siedemnastoletnia Lara otrzymuje dość niespodziewane zaproszenie. Jej ojciec, człowiek, którego prawie nie zna, chce ją zabrać ze sobą na wakacje do Włoch. Lara przyjmuje propozycję i wkrótce z pełnego spalin powietrza londyńskiej Holloway Road trafia na spalone słońcem wzgórza Toskanii, by w cieple słońca rozkoszować się sennym pięknem krajobrazu, cykaniem świerszczy i błękitem wody w basenie.

Któregoś wieczoru zostaje wraz z ojcem zaproszona na kolację do domu państwa Willough, najbliższych sąsiadów przyjaciółki ojca, Caroline. Przekraczając próg ich domu, wkracza tym samym w świat zupełnie jej do tej pory obcy. Wtapia się w leniwą, przesyconą erotyzmem atmosferę, jaką przesiąknięci są jej zepsuci i snobistyczni mieszkańcy. Jej serce już od pierwszych minut zaczyna też mocniej bić na widok przystojnego i beztroskiego syna państwa Willough, Kipa.

Tajemniczy dom i zwyczaje jego mieszkańców przyciągają dziewczynę jak magnes. Odkrywając kolejne romanse, prywatne wendetty i mroczne tajemnice Larę ogarnia coraz większa ciekawość, coraz większe pożądanie i coraz większe przerażenie.

Chris Carter - "Krucyfiks"

Fabuła niczym z powieści Jeffreya Deavera, nie spadające ani na moment napięcie żywcem z książek Kathy Reichs i morderca okrutniejszy niż sam Hannibal Lecter - przyprawiający o dreszcze, mroczny i niepokojący thriller, który wbija w fotel i długo nie pozwala zasnąć.

W głębi parku narodowego Los Angeles National Forest, w opuszczonej chacie, policjanci odkrywają zwłoki młodej kobiety. Przed śmiercią ofiarę okrutnie torturowano, by na koniec przywiązać ją za nadgarstki do dwóch równolegle ustawionych drewnianych pali, z rozpostartymi ramionami, kolanami dotykającymi ziemi, jak podczas modlitwy. Na jej karku morderca zostawił podpis: tajemniczy symbol podwójnego krzyża. Ten sam, którego kilka lat wcześniej używał seryjny morderca ochrzczony przez media Krucyfiksem. Problem w tym, że Krucyfiksa złapano i stracono prawie dwa lata wcześniej. Czy to możliwe, by naśladowca dotarł do szczegółów starej zbrodni, znanych tylko wąskiej grupie pracujących przy śledztwie policjantów? A może wtedy skazano niewłaściwego człowieka?

Pracujący przy tamtym śledztwie detektyw Robert Hunter nigdy nie był przekonany, że złapali wówczas prawdziwego mordercę. Odbierając pewnego dnia telefon i słysząc ten sam znajomy, zniekształcony specjalnymi urządzeniami głos, każdym nerwem ciała czuje, że koszmar, który miał się skończyć lata wcześniej, odżywa na nowo, ze zdwojoną siłą. A morderca znów próbuje go wciągnąć w swą chorą grę.

Roland Topor - "Bal na ugorze"

Na wzór komisji brukselskiej, doradzającej rolnikom kładzenie ziemi odłogiem w celu zwiększenia jej żyzności, Topor postanawia nie wstawać z łóżka. Leniuchuje więc i czeka, aż jego decyzja zyska podobny aplauz jak postanowienia brukselskie. Toporowskie nicnierobienie jest jednak bardzo aktywne. W przerwach między spaniem a przeglądaniem starych czasopism spotyka go mnóstwo przygód i dziwnych spotkań, z których każde mogłoby stać się zalążkiem nowej opowieści. Bal na ugorze to ostatnia i najbardziej osobista z powieści Topora. To pożegnanie, pełne humoru, ironii, nostalgii, lepiej niż jakakolwiek inna książka tłumaczące zagadkę niezwykłego artysty.

Michelle Moran - "Heretycka królowa"

Fascynująca historia niezwykłego uczucia w magicznym klimacie starożytnego Egiptu.

Starożytny Egipt: pożar zniszczył pałac królewski, a ostatnią przedstawicielką XVIII dynastii staje się mała księżniczka Nefertari. Na jej przeszłości ciąży cień krewnych, osławionych heretyków, Nefertiti i Echnatona.

Kiedy Nefertari zakochuje się w Ramzesie II, najpotężniejszym faraonie w historii, jej ciotka pomaga jej zostać jego żoną. Ale nawet po ślubie Nefertari czuje, że lud jej nienawidzi i boi się nowego życia. Czy mimo jej odwagi, uporu i miłości męża Egipt kiedykolwiek zapomni o jej przeszłości?

Heretycka królowa, książka pełna historycznych szczegółów, politycznych intryg i dramatyzmu życia na dworze królewskim to porywająca opowieść, od której trudno się oderwać.

Alan Furst - "Szpiedzy w Warszawie"

Przedwojenna Warszawa: świat zdrajców i patriotów, bohaterów i tchórzy. Doskonała powieść szpiegowska w stylu i klimacie mistrzów tego gatunku.

Przedwojenna Warszawa staje się terenem zaciekłej rywalizacji wywiadów. Jean-François Mercier, francuski attaché wojskowy, kieruje siatką agentów, którzy zbierają dla niego informacje o przygotowaniach Niemców do wojny. Wspomagają go przy tym sojusznicy z polskiego wywiadu.

Rasowy arystokrata, pełen uroku osobistego i niepodrabialnej klasy, weteran I wojny światowej i wojny polsko-bolszewickiej z 1920 roku, sprawnie lawiruje w świecie warszawskiej socjety i dyplomacji, gdzie aż kłębi się od międzynarodowych szpiegów - francuskich, niemieckich, polskich, radzieckich. Choć służba pochłania go bez reszty, zakochuje się w pięknej Polce, pracującej dla Ligi Narodów, i udowadnia, że potrafi walczyć nie tylko o honor i ojczyznę, lecz także o kobietę.

Pasjonująca, wartka i barwna powieść pełna malowniczych obrazów przedwojennej Europy, szykującej się do nieuchronnej wojny.

Styl.pl/materiały prasowe
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy