Reklama

Reklama

Przejdź na stronę główną Interia.pl

Koncert Marii Sadowskiej

W ramach projektu Syrena Music koncert z piosenkami z płyty "Dzień Kobiet" pod tym samym tytułem wchodzi do repertuaru Teatru Syrena. Będzie go można zobaczyć 26 października.

"Dzień Kobiet" to pierwsza od czterech lat autorska płyta Marii Sadowskiej. Artystka od wielu lat z powodzeniem realizuje swoje projekty zarówno na gruncie muzycznym jak i filmowym. Ma na koncie 9 płyt, z których wiele cieszyło się nie tylko uznaniem krytyków, ale i  popularnością wśród słuchaczy.

Reklama

Jej pełnometrażowy reżyserski debiut o tym samym tytule(w kinach od 8 marca), jeszcze przed premierą zdobył wiele nagród, m.in. Grand Prix renomowanego MFF w Cottbus. Sadowska jest pierwszą w naszym kraju reżyserką, która samodzielnie skomponowała muzykę do swojego filmu. Klasyczny soundtrack był jednak w tym przypadku jedynie początkiem tego niestandardowego wydawnictwa. Muzyczne tematy z filmu posłużyły jako baza do skomponowania piosenek, opowiadających o sprawach kobiet.

Teksty, których współautorką jest pisarka i  działaczka Katarzyna "Brachu" Bratkowska powstały w oparciu o cytaty ważnych myślicielek i filozofek. Ten wyjątkowy album jest zatem swego rodzaju hołdem złożonym kobietom i ich problemom. Na płycie znalazło się 9 utrzymanych w filmowym klimacie utworów, okraszonych przestrzennymi, trip-hopowymi brzmieniami. Całość stanowi niezwykłą muzyczną podróż od smutku i rozpaczy do siły i czystej radości wygenerowanej prosto z serca kobiety. Płyta "Dzień Kobiet" ukazała się 8 marca tego roku i zebrała wiele pochlebnych recenzji. Pojawiły się także głosy, że tak jak płyta "Jezus Maria Peszek" była ważnym głosem w tematach min. patriotyzmu i religii, tak "Dzień Kobiet" to odważny i bardzo potrzebny głos właśnie w sprawie kobiet.

Maria Sadowska od wielu lat z powodzeniem realizuje swoje projekty zarówno na gruncie muzycznym jak i filmowym. Ważnym szczegółem w karierze Marii jest to, że od lat nieprzerwanie koncertuje. Na przestrzeni ostatnich lat zagrała ponad 300 koncertów w Polsce i zagranicą. Występowała na wielu festiwalach i uczestniczyła w wielu koncertach telewizyjnych. Od lat znajduje się w czołówce najlepszych jazzowych wokalistek w zestawieniu "Jazz Forum".  W 2008 za swoje osiągnięcia artystyczne i twórcze została uhonorowana Nagrodą Artystyczną Polskiej Estrady "Prometeusz 2008". W  2010 za swoje dotychczasowe osiągnięcia została mianowana Ambasadorem Warszawy - kandydata do Europejskiej Stolicy Kultury 2016, dołączając do grona najwybitniejszych polskich artystów.

Zapraszamy na koncert!

Dowiedz się więcej na temat: Teatr Syrena | koncert

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje