Przejdź na stronę główną Interia.pl

Huśtawka - mieć ciastko i zjeść ciastko

"Huśtawka", która 17 września pojawi się w kinach, to pełen namiętności film podszyty zmysłowym erotyzmem i psychologicznym realizmem, w którym niepowtarzalny klimat tworzy dynamiczna muzyka i aksamitna filmowa fotografia.

- Prezentuję w swoim filmie pogodny, choć bezlitosny obraz mężczyzny uwikłanego w miłosny trójkąt. 35-letni Michał ma piękną żonę Annę, uroczą córeczkę Justynkę i... jest zakochany w Karolinie. Razem z żoną tworzą obraz wzorowej kochającej się rodziny. Kiedy jednak poznajemy go bliżej, zauważamy, że jest wytworem naszych czasów, mężczyzną, który "chce zjeść ciastko i mieć ciastko" - mówi reżyser Tomasz Lewkowicz.

Reklama

Michał (Wojciech Zieliński) - ustawiony życiowo, trzydziestolatek ma piękną żonę Annę i uroczą córeczkę. Tworzą obraz wzorowej kochającej się, szczęśliwej rodziny. Los płata mu figla - poznaje Karolinę (Karolina Gorczyca) i zakochuje się w niej. Młoda fascynująca kobieta - artystka, projektantka mody, jest całkowitym przeciwieństwem Anny.

- W przypadku Karoliny i Michała jest tak, że ilekroć ona uświadamia sobie bezsensowność tego związku, chce się wycofać i zakończyć ten chory trójkąt, wtedy znowu w jej życiu pojawia się Michał, który zapewnia o swoim uczuciu i historia rozpoczyna się na nowo - opowiada o swojej postaci Karolina Gorczyca. - Tak więc zachowanie Karoliny nie jest wyłącznie zimne i wyrachowane, ale uzasadnione zachowaniem Michała. Wszyscy troje znajdują się w jakimś błędnym kole, a decyzja o jego przerwaniu należy przede wszystkim do Michała.

Dwa światy

Michał utrzymuje swój romans w tajemnicy, lawirując pomiędzy dwoma światami - uporządkowanym i bezpieczny, z kochającą żoną i paroletnią córeczką, a spontanicznym i artystycznie niepokornym, energicznej Karoliny.

W którymś momencie sytuacja jednak się komplikuje. Anna zaczyna podejrzewać, że jest zdradzana, a Karolina stawia mu ultimatum. Tym razem Michał będzie musiał dokonać wyboru...

- Moja bohaterka mimo, że zostaje postawiona w bardzo trudnej sytuacji, potrafi walczyć. Odzyskuje wewnętrzną siłę i własną pasję - muzykę. To Michał musi dojrzeć - wyjaśnia Joanna Orleańska, odtwórczyni roli Anny.

- Widz nie dostanie w moim filmie gotowej odpowiedzi, raczej staram się go podrażnić, zaintrygować i zmusić do refleksji, odpowiedzi na pytanie: czy bardziej ranimy odchodząc, czy zostając? Zawieszony pomiędzy dwoma diametralnie różnymi światami bohater, próbuje odnaleźć się w swojej rzeczywistości, szuka "mniejszego zła" w świecie, w którym kompromis niestety nie jest możliwy - mówi Lewkowicz.

"Huśtawka" - w kinach od 17 września. Dystrybucja: Pro Cinema przy współpracy z Simple Pictures i FDR Studio.

Styl.pl jest patronem medialnym filmu

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje