Reklama

Reklama

Przejdź na stronę główną Interia.pl

Kilka fryzur na upalne dni. Szybko, łatwo i efektownie

Wybieracie się na urlop i potrzebujecie ciekawej stylizacji włosów na plażę? Oto kilka propozycji fryzur, które wykonacie szybko, a efekt będzie piorunujący.

Podczas plażowania włosy wystawione są na szkodliwe czynniki, które mogą przyczynić się do ich wysuszenia i połamania, czyli wodę, słońce, piasek i wiatr. Dlatego najważniejszą sprawą przy wyborze fryzury jest to, by wyeksponowała ona na słońce jak najmniejszą powierzchnię włosów. Wszystko dlatego, że nie służy im upał, bo kiedy spada wilgotność powietrza, a słońce praży, włosy natychmiast stają się przesuszone, tracą blask.

Reklama

Musimy przy tym pamiętać, że słońce najbardziej szkodzi włosom jasnym - zarówno tym naturalnym, jak i rozjaśnianym. Włosy osłabione, np. po zabiegu koloryzacji, są szczególnie podatne na szkodliwe działanie promieni UV.

To powód, dla którego wybierając fryzury na plażę powinnyśmy brać pod uwagę tylko te, w których włosy są upięte lub związane. Dobrze jest je dodatkowo chronić zakładając kapelusz lub chustę. Oto najciekawsze propozycje letnich stylizacji!

Pamiętajcie również, że po kąpielach słonecznych włosy należy dobrze odżywiać, czyli stosować na nie różnego rodzaju kuracje wzmacniające w postaci masek i odżywek. Dzięki takim kosmetykom łuska włosa zostaje zamknięta, a jego powierzchnia wygładzona.

Na maskę można wykorzystać produkty domowe. Dobrym sposobem jest maska wykonana z oliwy z oliwek z dodatkiem cytryny lub rozgniecione awokado.

Pamiętajcie też, by nie chodzić po słońcu z mokrą głową. W przeciwnym razie mocno je sobie zniszczycie. Krople wody, które pozostają na włosach, po umyciu skupiają promienie słoneczne i tym samym uruchamiają procesy chemiczne. Powstają wolne rodniki, które przedostają się do włókien keratynowych i uszkadzają ich strukturę.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje