Reklama

Reklama

Przejdź na stronę główną Interia.pl

Pielęgnacja twarzy - w jakiej kolejności używać kosmetyków?

Stosujesz właściwie dobrane kosmetyki, więc wszystko powinno być w porządku. Mimo tego obserwujesz, że twoja cera traci blask i szarzeje. Jak temu zaradzić? Ważny jest nie tylko skład kosmetyków. Ogromne znaczenie ma również kolejność, w jakiej nakładasz produkty, a niestosowanie się do podstawowych zasad to podstawowy błąd popełniany przez wiele kobiet.

Dbałość o jakość produktów stosowanych do pielęgnacji twarzy to nie wszystko. Warto skupić się także na odpowiedniej kolejności nakładania kosmetyków. Istotnym czynnikiem jest także czas. Odczekaj przed nakładaniem kolejnych preparatów: zachowując odpowiednie odstępy pomiędzy etapami pielęgnacji, dajesz skórze szansę na wchłonięcie wszystkich odżywczych składników. Pierwsze kroki mogą być dla ciebie trudne, jednak warto wdrożyć tę rutynę. Od czego zaczynać, a na czym kończyć pielęgnację twarzy? Przeczytaj nasz poradnik i pomóż swojej skórze.

Najpierw oczyszczanie

Reklama

Rozpoczynając dzień i przygotowując skórę pod nałożenie makijażu to właśnie oczyszczanie jest krokiem, od którego powinnaś rozpoczynać pielęgnację. Aby składniki znajdujące się w stosowanych w dalszej kolejności produktach mogły prawidłowo zadziałać, skóra powinna być nieskazitelnie czysta.

Dokładne umycie twarzy specjalnym preparatem oczyszczającym zapewni gładką cerę. Przygotujesz w ten sposób powierzchnię do dalszej pracy. Zapomnij o stosowaniu zwykłego mydła: znacznie wysusza ono skórę i sprawia, że jest ona napięta. Postaw na kosmetyki dobrane odpowiednio do typu cery. We właściwej decyzji może pomóc ci doświadczona kosmetyczka lub konsultacja z kosmetologiem.

Wieczorny zabieg oczyszczający to nie tylko zmywanie pozostałości po demakijażu przed pójściem spać. O odpowiednie oczyszczenie warto zadbać także tuż po przebudzeniu. Szczególnie ważne jest zadbanie o cerę tuż po treningu. Zwiększa się wtedy produkcja łoju oraz potu. Wraz z zanieczyszczeniami z powietrza stanowi to mieszankę zabójczą dla skóry.

Aby zabieg był jak najbardziej efektywny, warto skorzystać z pomocy urządzenia do mycia twarzy. Zapewni ono głębokie oczyszczanie, co jest szczególnie ważne po wysiłku fizycznym. Rozszerzone pory często są zatkane przez nadmiar sebum. Warto wybrać urządzenie, które będzie nie tylko dokładne, ale także delikatne dla skóry.

W tym wypadku warto zwrócić uwagę na nowy produkt marki FOREO - szwedzkiego lidera technologicznej pielęgnacji. LUNA mini 3 to nowa wersja znanej  sonicznej szczoteczki. W tej wersji producent zapewnił użytkowniczkom wypustki o 25 procent bardziej miękkie niż w poprzednim urządzeniu. Taki wybór jest nie tylko bardziej higieniczny od tradycyjnych szczoteczek. Wybierając LUNĘ mini 3 zyskujesz także możliwość sterowania nią przez aplikację mobilną. Przy użyciu opcji "znajdź moją LUNĘ" obiekt zaczyna mocno pulsować ułatwiając lokalizację. Dzięki temu nigdy nie zgubisz urządzenia w torbie ze sprzętem sportowym.

Tonizuj

Właściwie oczyszczona skóra jest gotowa do dalszych zabiegów. Tonizacja to etap często pomijany podczas rytuału pielęgnacyjnego. Dlaczego warto o niego zadbać? Wyrównasz w ten sposób naturalne pH. To także krok, który pozwala na odświeżenie cery. Po tym zabiegu skóra będzie także bardziej elastyczna, dzięki czemu lepiej wchłonie kolejne kosmetyki.

Jaki produkt wybrać? Rynek oferuje szeroką gamę takich produktów, warto dobrać taki, który będzie odpowiadał typowi twojej cery. Aby jego działanie było skuteczne musisz pamiętać o systematyczności. Dopiero regularność zagwarantuje ci widoczną poprawę jakości skóry.

Odżywianie i nawilżanie

Jeżeli twoja cera potrzebuje mocnego odżywienia, warto rozważyć zastosowanie serum. Pamiętaj aby nałożyć je zanim sięgniesz po krem.

Nigdy nie zapominaj o nawilżeniu. Potrzebuje go nawet najbardziej tłusta cera. Dlaczego to etap, którego nie można pominąć? Krem stanowi barierę ochronną przed szkodliwymi czynnikami: słońcem i zanieczyszczeniami. Pamiętaj o tym, że potrzebujesz osobnego kosmetyku do nawilżenia okolic oczu! To wyjątkowo wrażliwy rejon, wymagający szczególnej pielęgnacji. Wybierając preparaty pamiętaj także o tym, że potrzebujesz dwóch produktów: jeden odpowiedni do stosowania w ciągu dnia, drugi zapewniający właściwą pielęgnację podczas snu.

W przypadku pielęgnacji przed snem, możesz rozważyć zastosowanie oleju. Sprawi, że po przebudzeniu twoja skóra będzie miękka i gładka. Nie zapomnij jednak, że stosowanie tak tłustego preparatu będzie wymagało dokładniejszego niż zwykle oczyszczenia podczas porannej pielęgnacji. Wtedy przydatna okaże się LUNA mini 3, która posiada aż dwanaście poziomów intensywności pulsacji, a ty zyskasz pewność, że twoja cera będzie dokładnie oczyszczona nawet po tłustym preparacie.

A co z promieniowaniem?

Zanim nałożysz makijaż, zadbaj o właściwą ochronę przed promieniowanie ultrafioletowym. To krok obowiązkowy w przypadku dziennej pielęgnacji. Stosując krem z filtrem chronisz skórę przed negatywnym działaniem promieni słonecznych. Nie zaniedbuj ochrony przed UV nawet podczas chłodniejszych miesięcy: zimą promienie są odbijane przez śnieg, zatem również mocno oddziałują na naszą cerę.

Wybierając taki preparat pamiętaj, aby nie był on zbyt gęsty. Unikaj ciężkich kremów szczególnie, jeśli nakładasz na nie kolejną warstwę - makijaż. W takiej sytuacji zdecyduj się na kosmetyki o delikatnej i lekkiej konsystencji.

 

Wpis powstał we współpracy z marką FOREO