Reklama

Reklama

Lubuskie: Tutaj, gdzie jest najcieplej

Gdy na wschodzie Polski jeszcze chłód, na zachodzie kwitną krokusy i różaneczniki. Na Ziemi Lubuskiej wiosna jest najbardziej słoneczna. Rodzinny weekend umilą tu liczne atrakcje ukryte w małych miejscowościach.

Klimat w Lubuskiem przypomina... śródziemnomorski. Spokojnie można tu nawet sadzić rośliny egzotyczne, niektóre palmy, jukki, bambusy. Południowe zbocza doliny Odry malowniczo pokrywają zaś winorośla.

Reklama

Mają tutaj bowiem najlepsze warunki pogodowe w całym kraju. Nie dziwi więc, że rozwinęło się tutaj centrum winiarstwa. W Lubuskich winnicach produkuje się dobre polskie wino aturyści mogą wybrać się na wycieczkę Szlakiem Wina i Miodu, by degustować słodkie trunki (w miejscowości Zabór).

Sulęcin: Rowerowa stolica Ziemi Lubuskiej

W okolicach Sulęcina jest aż 360 ścieżek rowerowych! Po drodze możemy podziwiać unikatowe walory Uroczyska Lubniewsko i okolic Sulęcina. To świetny sposób na aktywne spędzenie weekendu z rodziną. Odbywają się tu również crossowe maratony dla miłośników jazdy rowerowej w każdym wieku.

Jaką trasę wybrać? Możemy na przykład pojechać Szlakiem żółtym (Sulęcin – Łagów – Torzym, trasa 51,2 km). Wiedzie on przez piękne lasy bukowe, a potem możemy odwiedzić Łagów. Słynie on z Lubuskiego Lata Filmowego – najstarszego polskiego festiwalu filmowego oraz malowniczego zamku z czasów średniowiecza.

Na kolejnej stronie przeczytasz o ogrodowym dziele sztuki - warto je zobaczyć!>>>

***Zobacz także***

Tekst pochodzi z magazynu

Tina

Reklama