Reklama

Reklama

5 najcięższych grzechów popełnianych w związkach

Fakt, że bycie w związku, szczególnie wieloletnim, jest trudną sztuką, potwierdzają ostatnie statystyki, z których wynika, że już co trzecie małżeństwo w Polsce się rozwodzi. ​Dlaczego współcześnie tak trudno jest utrzymać dłuższą relację z partnerem?

Niskie poczucie własnej wartości

Pierwszym grzechem, jaki popełniamy, jest wchodzenie w związek z całą masą kompleksów. Warto pamiętać, że niestety nikt z nich nas nie wyleczy. W związku mogą się one jedynie pogłębić.

Reklama

Większość ludzi jednak nie ma tej świadomości i buduje swój obraz przeglądając się w oczach partnera. Tym samym uzależnia sposób myślenia o sobie samym od jego osoby. Nie ma bardziej kruchej podstawy dowartościowania, jak opinia innych. Jest to o tyle niebezpieczne, że prowadzi do jeszcze większych zaburzeń w relacjach.

Brak zaufania

Brak pewności siebie wynikający z problemów z poczuciem własnej wartości prostą drogą wiedzie do braku zaufania. A to jest w stanie zabić nawet najlepszy związek. Ciągła podejrzliwość w stosunku do partnera odpycha go od nas i jeszcze bardziej niszczy nas samych, zmniejszając nasze poczucie bezpieczeństwa.

Styl.pl

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: szkoła bliskości | Magdalena Tyrała