Reklama

Reklama

Przejdź na stronę główną Interia.pl

Oczko? Zapomnij o dziurach w rajstopach

Początkowo miały chronić przed zimnem… mężczyzn. Jednak to kobiety przywłaszczyły sobie rajstopy. Element odzieży, z którym na co dzień obchodzą się z delikatnością, a mimo to niszczy się najszybciej. Czy można temu zapobiec? Jak przedłużyć życie rajstop zgodnie z ideą Zero Waste?

Zadbaj o stopy

Przed każdym włożeniem rajstop sprawdź, czy twoje pięty są idealnie wygładzone. Zwłaszcza, gdy chcesz włożyć bardzo cienkie rajstopy. Jeśli wyczujesz choćby niewielką szorstkość, przetrzyj skórę drobnoziarnistym pilnikiem do pięt. 

Reklama

Następnie posmaruj ją kremem do stóp. Gdy nie możesz poradzić sobie z szorstkością skóry na piętach, wypróbuj spray chroniący przed otarciami. Preparat idealnie wygładza skórę. Spryskaj nim pięty, odczekaj chwilę aż wyschnie i załóż rajstopy. Na pewno ich nie zaciągniesz, przynajmniej na piętach.


Pierz ręcznie

W pralce rajstopy się zaciągają i niszczą. Lepiej nie wrzucaj ich też do kosza z brudnymi rzeczami, bo łatwo mogą zahaczyć o suwaki, guziki lub inne zapięcia przy ubraniach. Pranie ręczne zajmuje pięć minut. 

Po każdym użyciu zamocz rajstopy w letniej wodzie z dodatkiem łagodnego płynu, np. do prania wełny. Wygniataj je. Nie trzyj i nie wyżymaj. Jeśli masz pralkę z programem prania ręcznego, możesz wrzucić do niej rajstopy. Włóż je jednak do specjalnej siatki lub poszewki na poduszkę. Nie pierz rajstop z kolorowymi rzeczami, bo łatwo mogą zafarbować.