Reklama

Reklama

Przejdź na stronę główną Interia.pl

Jak kupować ekskluzywne produkty i nie przepłacać?

Każda z nas chciałaby otaczać się rzeczami dobrej jakości. Niestety, nie zawsze możemy sobie pozwolić na to, by zostawić w sklepie całą wypłatę. Jak kupować cenne produkty i przy okazji nie zrujnować swojego portfela? To proste!

Piękne szpilki, elegancka mała czarna czy delikatny komplet biżuterii - która kobieta nie musiała kiedyś zrezygnować z zakupu czegoś, o czym w danej chwili marzyła? Zwykle pozwalamy sobie na zakupowe szaleństwo tylko przy specjalnych okazjach. Co zrobić, by móc robić to przez cały rok?

Łowcy okazji

Reklama

Skoro tak bardzo kochamy zakupy, dlaczego wstydzimy się poszukiwania promocji? Nie przechodźmy obojętnie obok sezonowych wyprzedaży czy akcji okolicznościowych. Śledźmy aktualności, bierzmy udział w takich wydarzeniach i uczyńmy z tego nasz sposób na shopping!

Regularnie sprawdzajmy, czy w naszych ulubionych sklepach ktoś nie planuje wyprzedaży. Warto obserwować wybrane galerie handlowe, marki i sklepy internetowe na portalach społecznościowych - to niezwykle cenne źródło wiedzy o promocjach. Kupując w sieci, nie bójmy się również zapisać się do newslettera - wiele sklepów oferuje specjalne zniżki dla subskrybentów.

Doskonałym pomysłem jest również pobranie na telefon aplikacji zakupowej. Dzięki temu będziemy na bieżąco ze wszystkimi promocjami i wydarzeniami w ulubionych sklepachoraz mamy szansę na otrzymanie specjalnych kuponów rabatowych. Niektóre aplikacje pozwalają także zapisać w nich karty lojalnościowe   oraz w wygodny sposób zbierać pieczątki i odbierać nagrody. Umożliwiają również założenie kartystałego klienta wprost w aplikacji, bez konieczności ręcznego wypełniania druczków.

Oszczędzanie przez kupowanie

Nie zawsze mamy w zanadrzu odpowiednio wysoką kwotę, by pozwolić sobie na zakupowe szaleństwo. Dlatego dobrze mieć przy sobie ulubioną towarzyszkę zakupów każdej nowoczesnej kobiety - kartę kredytową. Dzięki niej nie będziemy musiały rezygnować z nadarzającej się okazji. Dodatkowo wiele kart oferuje zniżki lub określone zwroty części transakcji w określonych sklepach, często niezależnie od promocji i rabatów w danym miejscu.

Myślenie przyszłościowe

Początek sezonu zwykle oznacza wyprzedażowe szaleństwo.  Zamiast jednak rzucać się od razu w wir zakupów, zastanówmy się, czy wybrana oferta faktycznie jest okazją z prawdziwego zdarzenia.

Co zrobić, żeby rzeczywiście oszczędzić? Zmieńmy swoje myślenie! Zamiast wyprzedaży przedsezonowych poszukajmy tych, na których wyprzedają produkty z poprzedniego sezonu. Ciuchy jesienno-zimowe najlepiej kupić w styczniu lub lutym, kiedy w sklepach zaczynają królować kolekcje wiosenne. Końcówki serii ciepłych płaszczy, swetrów i kurtek zwykle nie cieszą się zbyt wielkim zainteresowaniem, dlatego możemy liczyć na naprawdę spektakularne obniżki.

Jeśli przegapiłyśmy odpowiedni moment, możemy skorzystać z wycieczki do outletu. Tam również często znajdziemy ciekawe okazje na nadchodzący sezon. Zanim jednak ruszymy do sklepu, sprawdźmy, czy nie ma w planach jakiejś wyprzedaży. Czasem lepiej poczekać kilka dni i zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt złotych.

 

Artykuł powstał we współpracy z Bankiem Millennium S.A. i Millennium Goodie Sp. z o.o.