Reklama

Reklama

Sposoby na czyste i lśniące fugi

Fugi łazienkowe brudzą się w zastraszającym tempie. Białe stają się żółtawe, a ciemne zaczynają szarzeć. Przedstawiamy kilka sprawdzonych sposobów, dzięki którym rozprawisz się z tym problemem.

Na rynku możemy znaleźć szereg produktów, które nadają się do mycia fug. Zazwyczaj ceny zaczynają się one od kilku złotych, a kończą na ok. 100 zł. Niestety w tym przypadku cena nie ma zbyt dużego znaczenia i nawet te drogie produkty mogą okazać się mało skuteczne. Dodatkowo, często posiadają bardzo drażliwy zapach, który dla wrażliwych osób, może bywać uciążliwy. 

Reklama

Polecamy przetestować domowe sposoby, które mogą okazać się nie tylko dużo tańszym rozwiązaniem, ale również i skutecznym. W tym celu możesz wykorzystać roztwór z sody i octu (składniki: 100 ml wody, 100 ml octu i opakowanie sody oczyszczonej), płyn do mycia naczyń lub pastę do zębów.

Ważnym aspektem jest to, czym czyścimy fugi. Może to być zwykła, kuchenna gąbka, jednak warto zainwestować w coś bardziej skutecznego. Na rynku dostępna jest szeroka gama produktów, na przykład elektryczne szczotki do fug z wymiennymi końcówkami, które są obrotowe. Do czyszczenia można wykorzystać również starą, zużytą szczoteczkę do zębów, która dociera do najgłębszych zakamarków.

Styl.pl

Reklama