Reklama

Reklama

SHOW - magazyn o gwiazdach

Trwały look na imprezę

Co zrobić, żeby nie rozmazać tuszu i „nie zjeść” szminki? Jest na to kilka sposobów. Ważny jest wybór kosmetyków i technika ich aplikacji. Oto triki gwiazd na „wszystkoodporny” makijaż.

Efektowne powieki

Na tę jedną noc odłóż swoją ulubioną paletę brązowych cieni i sięgnij po odważniejszy kolor. Najlepiej wybrać produkty w kremie, które są supertrwałe. Ale uwaga: szybko zasychają, więc koniecznie zastosuj bazę, która nieco wydłuży ten proces. Użyj gąbki lub pędzla - trudno zmyć cień z palca! Nie lubisz takiej formuły? Wypiekany, nakładany na bazę wilgotnym pędzelkiem, także jest dość wytrzymały.

Podkręcone rzęsy

Reklama

Wodoodporne maskary nie są najlepsze na nocną imprezę. Szybko zasychają przy aplikacji i rzęsy mogą się posklejać. Sięgnij po tusz dodający objętości i, spoglądając w dół, nałóż pierwszą warstwę. Przeczesz rzęsy czystą szczoteczką, poczekaj minutę i nałóż kolejną.

Cera bez niedoskonałości

Zamiast sięgać po kryjące podkłady, zmieniające twarz w maskę, wybierz lekki fluid lub puder mineralny: subtelnie wyrównają koloryt, nie obciążając skóry. Z naczynkami czy przebarwieniami świetnie poradzą sobie korektory. Płynne nie są zbyt trwałe, dlatego sięgnij po kremowe. Rozgrzej kosmetyk między palcami i wklep w problematyczne miejsce. Delikatnie przypudruj. Na policzki możesz nałożyć róż klasyczny (wymaga przypudrowania!) lub trwalszy róż w kremie.

Usta idealne

Wypróbuj szminkę w płynie. Jest trwalsza, ale kolor może być blady. Dlatego nałóż na usta także warstwę półmatowej pomadki w wybranym odcieniu. Na koniec spryskaj twarz sprejem fiksującym makijaż.

SHOW 26/2016

Show

Reklama