Przejdź na stronę główną Interia.pl

SHOW - magazyn o gwiazdach

Spojrzenie jak marzenie

Kremy do twarzy wybierasz, kierując się typem cery. Ale jak dobrać idealny kosmetyk do cienkiej skóry pod oczami? Jak ukryć oznaki zmęczenia, stres, nieprzespaną noc? Odkryj tajemnice świeżego, promiennego spojrzenia! Zdradza ją nasz ekspert.

Zapobiegaj zmarszczkom

Skóra wokół oczu jest delikatna, ma cienką warstwę tkanki tłuszczowej. Dlatego kosmetyki nawilżające, takie jak hydrożele, stosuj już po 20. roku życia. Do skóry dojrzałej polecam preparaty z kolagenem, elastyną, kwasem hialuronowym, olejem migdałowym i sezamowym oraz masłem Shea.

Reklama

Nawilżanie to podstawa! Wie o tym Jessica Biel (30). Z pierwszymi zmarszczkami mimicznymi poradzą sobie dobre kremy.

Delikatny drenaż

Opuchnięcia często pojawiają się podczas snu, kiedy słabnie krążenie limfatyczne. Preparaty ze specjalnymi aplikatorami lub w formie roll-on (zakończone jedną lub kilkoma metalowymi kuleczkami) delikatnie masują skórę i stymulują krążenie. Przynosi to ulgę i pomaga pozbyć się obrzęków.

Na kłopoty masaż! "Poduszeczek" pod oczami nie ukryje żaden korektor. Jeśli chcesz wyglądać jak Aneta Kręglicka (47), wypróbuj specjalne masażery.

Płatki do zadań specjalnych

Przed wielkim wyjściem zastosuj maskę w formie płatków. Ich kształt pozwala na precyzyjną aplikację składników aktywnych oraz ich absorbcję w głąb skóry. Płatki w kilka minut "wypchną" zmarszczki, usuną oznaki zmęczenia i wygładzą skórę.

Sztuczki gwiazd: Salma Hayek (46) przed ważniejszymi imprezami stosuje błyskawicznie działające maski.

Rusłana Tkaczuk - kosmetolog, menedżer działu szkoleniowego Thalgo