Reklama

Reklama

Przejdź na stronę główną Interia.pl

SHOW - magazyn o gwiazdach

Skóra gotowa do snu

Co zrobić, aby rano wyglądać promiennie? Wystarczy poświęcić kwadrans na wieczorną pielęgnację cery. Poznaj trzy proste zabiegi.

Odmładzający demakijaż

Oczyszczenie skóry z makijażu i nadmiaru sebum odblokowuje pory i umożliwia uruchomienie procesów naprawczych. Najlepiej sprawdzą się płyny micelarne.

Wygładzający piling

Reklama

Martwe komórki naskórka nie tylko sprawiają, że cera staje się poszarzała i szorstka, ale też stanowią barierę dla składników aktywnych kremów. Dlatego 1-2 razy w tygodniu sięgnij po piling enzymatyczny lub drobnoziarnisty. Najlepiej podczas kąpieli - ciepło i para zintensyfikują działanie kosmetyku.

Odbudowujący krem

Jak go wybrać? Zacznij od określenia swojego typu cery. Jeśli nie jesteś pewna, wieczorem dokładnie umyj twarz i połóż się spać bez nakładania kremu. Rano oceń stan skóry: czy będzie błyszcząca i tłusta, czy ściągnięta i sucha. Dzięki temu poznasz jej potrzeby. Pamiętaj, że krem na noc powinien być nieco tłustszy niż ten do pielęgnacji dziennej. Warto sięgać po kosmetyki stworzone z myślą o nocnej regeneracji. Jeśli masz wypryski czy przebarwienia, dodatkowo pod krem zaaplikuj serum dobrane do problemu twojej skóry.

Jak i czym nakładać kosmetyk?

Krem pod oczy (od zewnętrznych kącików) i serum (od środka twarzy na zewnątrz) aplikuj palcem serdecznym. Kilka ucisków pomoże pozbyć się obrzęków. Krem na noc nakładaj kolistymi energicznymi ruchami od dołu ku górze, nie zapominając o szyi i dekolcie. Warto wykonać 5-minutowy masaż twarzy wzdłuż mięśni.

SHOW 8/2015

Dowiedz się więcej na temat: krem na noc